منوی اصلی

4 دلیل بسیار مهم برای استفاده از چند راهی برق USB

4 دلیل بسیار مهم برای استفاده از چند راهی برق USB که میبایست به آن دقت کنید. از سه راهی برق USB میتوانید برای شارژ گوشی موبایل استفاده کنید.

در این مقاله میخوانید

دلیل اصلی استفاده از سه راهی برق USB

مقدمه:

شاید برای خیلی از ما این سوال پیش آمده باشد که چرا باید از چند راهی برق USB استفاده کنیم؟ اولین دلیل و یا ساده ترین دلیل که می توان در مورد استفاده از این محصول کاربردی بیان کرد این است که اینگونه محصولات به دلیل آن که فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و کاربردی میباشند تولید شده اند که دلیل اصلی تولید بسیاری از محصولات الکترونیکی از قدیم الایام آسان تر کردن استفاده از امکانات به روز می باشد.

 

یکی از اولین مشکلاتی که پس از تولید انواع لوازم برقی با آن مواجه شده ایم این است که برای فعال سازی و روشن نمودن هر کدام از آنها شما نیاز به یک پریز برق برای تامین برق هر یک از آنها دارید که برای حل این مشکل چند راهی های برق وارد بازار شدند که به زبان عامیانه به سه راهی برق معروف می باشند. 

 

اولین تعریفی که در مورد چند راهی برق USB می توان بیان کرد این است که این محصول همانگونه که از شکل ظاهری آن معلوم می باشد به شما این امکان را می‌دهد که علاوه بر اضافه نمودن پریزهای برق، از چندین درگاه USB برای شارژ نمودن باتری لوازم الکترونیکی گوناگون نیز بهره مند خواهید بود تا برای شارژ همزمان دستگاههای گوناگون بتوانید از آن استفاده کنید. چند راهی های جدید دارای پورت USB هستند و علاوه بر استفاده بعنوان سه راهی میتواند برای بعنوان شارژر نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

 

مزیت چند راهی های برق USB

 

یکی از عواملی که باعث می‌شود که ما خیلی از لوازم را در داخل بازار خریداری کنیم این است که آن لوازم امکانات مناسبی را در اختیار شما قرار می دهند. در ادامه می خواهیم تعدادی از مزایایی که این محصول کاربردی در اختیار شما قرار می دهند را نیز بیان کنیم تا شما برای خرید این محصول یک دلیل قابل قبول داشته باشید.

 

یکی از بزرگترین مشکلاتی که خیلی از ما در هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی گوناگون با آن مواجه می شویم کابلهای برق آنها میباشد که برای استفاده از هر کدام نیاز دارید تا آنها را به صورت جداگانه به پریز برق متصل کنید. این محدودیت باعث شده است در خیلی از موارد دچار سردرگمی شده و مقدار زیادی سیم و کابل برای شما ایجاد مزاحمت کنند.

 

با اضافه شدن موبایل ها و لوازم قابل شارژ که نیاز دارند از طریق آداپتور به برق متصل شوند نیاز شما به پریز های برق نیز بیشتر شده است که چند راهی های برق USB با در اختیار گذاشتن پریز برق و درگاه USB به صورت جداگانه باعث شده‌اند که شما دیگر نیاز به حمل و جابجایی آداپتورهای شارژ را نداشته باشید و از طریق این چند راهی ها به سادگی موبایل خود را شارژ نمایید.

 

یکی دیگر از مزایای چند راهی USB این است که باعث می شود فضای بسیار کمتری را اشغال کنند و به عبارتی باعث بهتر مدیریت کردن فضای کار می شوند. به عنوان مثال بجای این که شما چندین آداپتور شارژ را به صورت جدا به پریز برق متصل کنید و همیشه دچار مشکل کمبود پریز برق باشید می توانید تمام محصولات مانند موبایل ها را به درگاه های USB متصل کنید و محصولاتی که حتما به پریز برق نیاز دارند را به پریز ها متصل کنید.

 

این قابلیت در جاهایی مانند میز کار که نیاز به فضای بیشتری برای کار دارید بسیار مفید است. علاوه بر آن دیگر شما نیاز ندارید شارژ موبایل خود را به صورت مدام با خود حمل کنید و تنها کافی است یک کابل شارژ خریداری کنید تا برای شارژ موبایل از آن استفاده کنید.

 

سوالاتی که برای خیلی از ما در خصوص این محصول قبل از خرید پیش می آید:

 

آیا سه راهی برق USB به موبایل ما آسیب می رساند؟

در جواب این سوال باید بگوییم که آسیب رسیدن به موبایل شما بستگی به نوع محصولی دارد که شما خریداری می کنید. بعنوان مثال اگر شما بخواهید از محصولات ارزان قیمت و یا بی کیفیت استفاده کنید ممکن است به دلیل رعایت نشدن استانداردها در ساخت آنها به موبایل شما آسیب برسد. ولی محصولات با کیفیت که استانداردهای مورد نیاز در آنها رعایت شده است به هیچ عنوان به موبایل شما آسیب نمی رسانند.

 

چه نوع چندراهی برق USB داری را خریداری کنیم؟

برای خرید چند راهی برق USB اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید تعداد پریزهای برق آن می باشد که شما نیاز دارید. باید ببینید که به چه تعداد پریز نیاز دارید و نکته بعدی مربوط به درگاه های USB آن می باشد. امروزه بیشتر لوازم الکترونیکی که قابلیت شارژ دارند برای شارژ شدن از چند استاندارد پشتیبانی می کنند مثلاً گوشی های موبایل اندرویدی که از درگاه میکرو USB پشتیبانی می کنند در بیشتر موارد نیاز به برق ۵ ولت ۲ آمپر دارند و لوازم الکترونیکی جدید که قابلیت شارژ سریع دارند نیاز به درگاه هایی دارند که از این قابلیت پشتیبانی می کنند.

 

معمولاً در این چند راهی ها به صورت جداگانه این نوع پورت USB طراحی می شوند تا بتوانید ساده تر آن ها را تشخیص دهید. پس چند راهی برقی برای شما مناسب است که علاوه بر کیفیت، نیاز شما را برای شارژ موبایل ها برطرف کند. به عنوان مثال در صورتی که موبایل شما قابلیت شارژ سریع دارد آن را پشتیبانی کند تا بتوانید سریع تر موبایل خود را شارژ کنید.

 

آیا این محصول قابلیت PD شارژ هم دارد؟

اولین نکته در مورد PD شارژ که باید بگوییم این است که این قابلیت تنها به وسیله درگاه تایپ سی به تایپ سی امکان پذیر است. این بدین معنی است که موبایل شما زمانی به این صورت شارژ می شود که آداپتور شارژ شما هم دارای درگاه تایپ سی باشد و نکته دیگر اینکه موبایل شما هم باید این قابلیت را پشتیبانی کند. قابلیت PD شارژ امروزه برای شارژ انواع گجت ها مانند دِرون ها هم کاربرد دارد زیرا این قابلیت را دارد تا 100 وات توان را انتقال دهد.

 

در آخر این که چند راهی های برقی که علاوه بر درگاه USB دارای درگاه تایپ سی هم باشند این قابلیت را دارند و می توانید آن ها را در بازار به سادگی بیابید و خریداری نمایید که نمونه آن در فروشگاه تک خرید موجود است.

 

آیا این چند راهی ها در برابر نوسان برق مقاوم هستند؟

در جواب باید گفت که امروزه بیشتر محصولات این چنینی که دارای کیفیت ساخت بالایی باشند دارای مدارهای هوشمند برای جلوگیری از نوسان برق می باشند تا هیچ گونه نوسانی به موبایل شما وارد نشود و دقیقا مانند شارژر های موبایل جلوی ورود نوسان برق به موبایل را میگیرند.

 

از کجا متوجه شویم که کدام درگاه چند راهی برق USB برای موبایل ما مناسب است؟

در بسیاری از این محصولات معمولا با متمایز کردن رنگ درگاه های USB، آن ها را علامت گذاری می کنند تا راحت تر بتوانید آن ها را تشخیص دهید. علاوه بر آن معمولا در بالای هر کدام از درگاه ها می نویسند که چه خروجی برقی را پشتیبانی می کند و در بالای درگاه فست شارژ معمولا علامت Q3 را می توانید مشاهده نمایید. این پورت تا 18 وات توان خروجی دارد. همچنین در بیشتر محصولاتی که کیفیت ساخت بالایی دارند از قابلیت Auto ID یا همان شارژ هوشمند استفاده شده است که پس از اتصال محصول، میتواند موبایل یا هر وسیله دیگری را تشخیص دهد تا میزان ولتاژ خروجی مناسب آن را انتقال دهد.

 

چند راهی برق USB چه نوع پریز برقی داشته باشند بهتر است؟

امروزه در بیشتر این چند راهی های برق از پریز های یونیورسال استفاده می کنند که به شما این امکان را میدهند که تمام دو شاخه ها را با هر استانداردی به آنها متصل کنید. به عنوان مثال دو شاخه های شارژ 110 یا همان اروپایی که بر روی شارژر های موبایل اپل بیشتر آن را مشاهده کرده ایم را می توانید بدون هیچ گونه تبدیلی به این پریز ها متصل کنید.

 

نکته دیگر اینکه محافظ کودک داشته باشند. اگر دقت کنید باید یک پلاستیک در داخل پریز برق باشد که تنها با فشردن دو شاخه کنار میرود و دوشاخه وارد پریز میشود که این قابلیت باعث می شود اگر کودک در خانه دارید نتواند به سادگی انگشت خود را داخل پریز برق نماید.

استفاده از چند راهی برق USB به عنوان شارژر اصلی

شاید این روز ها خیلی از ما متوجه شده باشیم که دیگر بر روی موبایل های شرکت اپل و سامسونگ شارژر وجود ندارد و این شرکت ها برای آن که بتوانند محصولات خود را با قیمتی مناسب تر به دست مصرف کننده ها برسانند این کار را انجام داده اند و شما بعد از خرید موبایل باید شارژر را به صورت جدا خریداری نمایید و باید هزینه جدایی برای آن بپردازید .

برروی چند راهی برق های جدید که دارای درگاه USB می باشند علاوه بر درگاه های USB درگاه تایپ سی هم وجود دارد که برای شارژ محصولات جدید سامسونگ و یا اپل نیز کاربرد دارند و از قابلیت شارژ دلیولی نیز به خوبی پشتیبانی می کنند و می توانید به عنوان شارژر های این مدل از موبایل ها به سادگی از آن ها استفاده کنید. فقط قبل از خرید به میزان توان خروجی درگاه تایپ سی یا همان میزان وات خروجی محصول توجه کنید و همچنین حتما از محصولات اورجینال که دارای برند های شناخته شده اند استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید
وبلاگ