منوی اصلی

حرفه ای ترین دسته بازی موبایل سال 2021

دسته بازی بلوتوثی موبایل | دسته پابجی | بهترین دسته بازی بلوتوثی | دسته بازی مکانیکی موبایل | خرید دسته بازی بلوتوثی موبایل | قیمت دسته بازی بلوتوثی موبایل |

در این مقاله میخوانید

حرفه ای ترین دسته بازی موبایل سال 2021

 

دسته بازی بلوتوثی موبایل یکی از گجت های پرکاربرد در سالهای اخیر میباشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در موبایل ها و قوی تر شدن سیستم عامل و سخت افزارهای آنها کم کم موبایل ها دارند یک جایگزین بسیار مناسب برای کنسول های بازی قابل حمل می شوند و برای بازی کردن به صورت حرفه ای دیگر نیاز نیست شما از کنسول های قابل حمل استفاده کنید. البته شرکت‌هایی که به تولید این کنسول ها می پردازند هم پیشرفت های قابل توجهی در زمینه تولید این محصولات داشته اند.

 

یکی از مواردی که خیلی از ما به آن توجه میکنیم این است که لوازم کمتری را حمل کنیم و در عین حال بتوانیم حداکثر استفاده را از لوازمی که داریم داشته باشیم. مثلاً در این مورد می‌خواهیم با استفاده از موبایلمان علاوه بر اینکه استفاده های گوناگونی از آن داریم به بازی کردن به صورت حرفه‌ای نیز بپردازیم که این مورد باعث شده است که بازی های بسیار با کیفیت و با گرافیکی باورنکردنی برای موبایل های جدید تولید شوند که روزانه در حال پیشرفت می باشد. 

 

از نمونه بازی هایی که برای موبایل ها تولید شده اند و بسیار مورد توجه بازیکنان و یا گیمرها قرار گرفته‌اند بازی هایی مانند پابجی و یا کالاف دیوتی موبایل هستند. این بازی ها به صورت  شوتینگ یا همان تیراندازی طراحی شده‌اند که در محیط این بازی شما با دیگر بازیکن ها به رقابت می پردازید و برای پیروزی نیاز دارید که آنها را با استفاده از اسلحه هایی که در اختیار دارید به چالش بکشید و به پیروزی دست یابید.

 

دسته بازی بلوتوثی موبایل | دسته پابجی | بهترین دسته بازی بلوتوثی | دسته بازی مکانیکی موبایل | خرید دسته بازی بلوتوثی موبایل | قیمت دسته بازی بلوتوثی موبایل |

 

دسته بازی بلوتوثی موبایل

 

همانگونه که این بازی‌ها پیشرفت چشمگیری داشته اند برای آن که کنترل بسیار کاملی در داخل بازی داشته باشیم و بتوانیم از سایر رقبا پیشی بگیریم، شرکت های تولید کننده لوازم جانبی موبایل به تولید محصولاتی که به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید بازی کنید پرداخته اند که از مهمترین این محصولات می توان به دسته بازی مخصوص موبایل اشاره کرد. این دسته ها در انواع گوناگون و متفاوتی تولید می شوند که می توانید آن ها را بر اساس نیاز خود تهیه نمایید که به دسته پابجی نیز در بازار ایران معروف هستند.

 

خیلی ها از این دسته بازی ها تنها برای بازی هایی مانند پابجی و یا کالاف دیوتی استفاده می کنند ولی امروزه دسته بازی هایی وارد بازار شده اند که تنها منحصراً برای این بازی ها نیستند و می توانید از آنها برای انواع بازی های موبایل استفاده کنید که در ادامه به توضیحات بیشتری در مورد دسته های بازی موبایل می پردازیم و شما را با آنها آشنا می کنیم. 

 

دسته پابجی

 

دسته هایی که به اسم دسته پابجی در بازار موجود هستند به گونه‌ای طراحی شده اند که با فشردن کلیدهای آن به صورت مکانیکی بر روی صفحه نمایش موبایل شما، به جای انگشت شما عمل تاچ را انجام می دهند که برای استفاده از این دسته ها شما تنها کافی است وارد تنظیمات بازی مورد نظر خود شوید و قسمتی که برای تاج کردن هر عملی در آن طراحی شده است را در زیر قسمتی که دسته بر روی موبایل شما تاچ می‌کند قرار دهید و تنها با فشردن کلید این دسته ها به صورت خودکار آن قسمت را به صورت کاملا مکانیکی تاچ می کند و باعث میشود تا عملی که نیاز دارید را انجام دهد.

 

مثلاً شما می‌توانید دکمه تیراندازی را در یک قسمت قرار دهید و زمانی که شما کلید را فشار می دهید کاراکتر شما در داخل بازی شروع به تیراندازی می کند. شاید برای خیلی از ما در ابتدا استفاده از این دسته ها مقداری سخت باشد ولی با کمی تمرین متوجه می شوید که با استفاده از این دسته ها سرعت شما در داخل بازی بسیار ارتقا پیدا کرده است و خیلی حرفه ای تر می توانید عمل کنید. 

 

ولی خب این دسته ها تنها برای بازی هایی مانند پابجی و یا کالاف دیوتی طراحی شده اند و شما نمی توانید از این دسته ها برای سایر بازی ها استفاده کنید. همانگونه که می‌دانید دنیای بازی ها بسیار گسترده هستند و تنها به بازی های این چنینی ختم نمی شوند. شاید خیلی از ما بخواهیم از این دسته بر روی سایر بازی های موبایل هم استفاده کنیم که متاسفانه دسته های مکانیکی این محدودیت را دارند ‌و نمی توانیم از آن ها بر روی تمام بازی های موبایل استفاده کنیم.

 

بازی‌های با گرافیکی بالا که در سایر زمینه ها تولید شده اند مثلاً بازی آسفالت که یکی از با گرافیک ترین بازی ها در زمینه خودرو در داخل موبایل ها می باشد که خیلی طرفدار های زیادی دارد و شما نمی توانید از این دسته های مکانیکی در داخل این بازی ها استفاده کنید. ولی راه حل این مشکل چیست و چطور میتوان این مشکل را برطرف کرد؟ برای رفع این مشکل در ادامه با ما همراه باشید.

دسته بازی بلوتوثی موبایل | دسته پابجی | بهترین دسته بازی بلوتوثی | دسته بازی مکانیکی موبایل | خرید دسته بازی بلوتوثی موبایل | قیمت دسته بازی بلوتوثی موبایل |

دسته بازی موبایل بلوتوثی

 

برای حل این مشکل شرکت های تولید کننده لوازم جانبی موبایل به تولید دسته بلوتوثی موبایل پرداخته اند و با پیشرفت این دسته ها و ارتقاء هایی که صورت گرفته است توانسته اند تا حدود زیادی این دسته ها را با موبایل ها همگام سازی کنند تا بتوانید به سادگی از این دسته های موبایل استفاده کنید. برای این که شما ساده تر بتوانید از آنها استفاده کنید نرم افزارهایی را در اختیار شما قرار میدهند تا بتوانید در صورت نیاز تغییراتی در هنگام بازی ها اعمال کنید تا بازی برای شما لذت بخش تر شود.

 

از معروفترین این نرم افزار ها برنامه شوتینگ پلاس ( shootingplus v3 ) می باشد که تولید کنندگان این نرم افزار به خوبی آن را پشتیبانی می کنند و با پیشرفت موبایل ها و به روز رسانی های مورد نیاز را برای استفاده راحت تر در اختیار کاربران قرار می دهند که بهترین دسته بازی برای موبایل ها از این نرم افزار کاربردی پشتیبانی می کنند.

 

در دسته بازی بلوتوث برای اتصال به موبایل از بلوتوث استفاده می شود. شاید خیلی از ما با شنیدن این موضوع که این دسته ها از بلوتوث استفاده می کنند در نگاه اول نگران این باشیم که مصرف باتری موبایل ما بسیار زیاد می شود ولی باید بگویم در این دسته ها از بلوتوث ورژن ۴ استفاده شده است. بهره مندی از بلوتوث ورژن 4 مزیتهای بسیار بالایی دارد نظیر کاهش چشم گیر مصرف باتری و نیز اتصال بسیار با کیفیت و عدم اختلال در هنگام اتصال بین گوشی موبایل و دسته مورد نظر را برای شما به ارمغان می آورد.

 

با ارتقا هایی که صورت گرفته است مصرف باتری کاملا بهینه شده است و میتواند رضایت شما را کاملا جلب کند. البته این ارتقاعات هم بر روی باتری دستگاه ها تاثیر گذاشته است و هم بر روی باتری موبایل ها. مثلاً در این مورد در دسته بازی مصرف باتری کاملا بهینه شده است که همین امر باعث شده تا شما بسیار کمتر به مشکل مصرف باتری در هنگام استفاده از بلوتوث برخورد کنید و در عین حال مدت زمان زیادی را بتوانید از محصولات بلوتوث دار استفاده کنید.

 

از مهمترین ویژگی‌هایی که بلوتوث در اختیار شما قرار میدهد و باعث می شود استفاده شما از اینگونه محصولات ساده تر شود حذف سیم است که شما به صورت کاملا بی سیم می توانید بر اساس نیاز خود و محصولی که به موبایل خود متصل می کنید یک مدیریت کامل داشته باشید که همین امر باعث محبوبیت دستگاه های بلوتوثی شده است. مثلا در این مورد شما میتوانید تمام قسمت های موبایل را بدون هیچ گونه لمس کردن مدیریت کنید.

 

در ادامه می خواهیم دو نمونه از دسته های بلوتوث بسیار با کیفیت را برای شما معرفی کنیم که از کیفیت خیلی بالایی برخوردار هستند و از نوع دسته موبایل بلوتوثی هستند که در بازار ایران و در فروشگاه اینترنتی تک خرید برای مشاهده، بررسی و خرید در دسترس هستند و در صورت نیاز میتوانید آن ها را تهیه کنید.

مزایا و معایب دسته بازی مکانیکی

 

همانگونه که گفتیم این دسته های بازی هم دارای مزایا و معایبی می باشند که در در ادامه می خواهیم مزایا و معایب دسته های بازی مکانیکی را برای شما توضیح دهیم.

 

مزایای دسته بازی مکانیکی موبایل

 

از بهترین مزایایی که دسته‌های مکانیکی برای شما ایجاد می‌کنند این است که برای استفاده از آنها شما نیاز به نصب هیچ گونه نرم افزار دیگری ندارید و همان گونه که قبلاً توضیح داده ایم تنها کافی است شما قسمتی که می خواهید بر روی صفحه موبایل تان عمل تاچ صورت بگیرد در زیر قسمت مخصوص این دسته ها که موبایل شما را تاچ می کنند قرار دهید.

 

در این حالت با فشردن هر کدام از کلید ها قسمت خاصی از موبایل شما را تاچ می کنند و میتوانید کنترل بر روی بازی داشته باشید. در واقع این دسته های به جای انگشتان شما بر روی صفحه موبایل کار میکنند و شما را از تماس انگشتان با صفحه نمایش بی نیاز میکنند.

 

معایب دسته بازی مکانیکی موبایل

 

در مقابل این دسته ها این مشکل را دارند که تنها به شما این امکان را می دهند که برای بازی های اکشن و کارهایی مانند تیراندازی و یا هدف گیری تنظیمات را انجام دهید و نمی توانید با استفاده از این دسته ها مدیریتی بر روی کاراکتر خود داشته باشید و آن را حرکت دهید.

 

شاید دسته هایی در داخل بازار وجود داشته باشند که دارای قسمتی جوی استیک مانند باشند و عمل حرکت کاراکتر را هم نیز برای شما انجام دهند ولی باز هم به آن گونه که باید این عمل را برای شما انجام نمی دهند و اگر شما با انگشتان خود کارکتر خود را حرکت دهید بسیار ساده تر است.

این دسته ها بر اساس تعداد کلید های خود دارای قیمتی متفاوت هستند. مثلاً مدل هایی که در بالای گوشی متصل می شوند و شما می توانید تا دو عمل را برای آنها تعریف کنید که از ارزان قیمت ترین دسته های بازی می باشند و یا دسته هایی که دارای چند کلید متفاوت هستند و تا چهار عمل متفاوت را برای آنها می توانید تعریف کنید و یا حتی برای استفاده از این دسته بر روی تبلت دچار مشکل می شوید که به تازگی دسته های مخصوص تبلت هم وارد بازار شده است ولی بسیار بزرگ و دست و پا گیر هستند.

 

پس تا اینجا متوجه شدیم که این دسته ها دارای محدودیت هایی هستند و برای آنکه شما محدودیتی نداشته باشید باید از دسته های بلوتوثی موبایل استفاده کنید که قاعدتاً دارای قیمتی بالاتر هستند. پس اگر می خواهید هزینه آنچنان زیادی برای خرید این دسته های بازی نکنید ما به شما دسته های مکانیکی را پیشنهاد می کنیم ولی اگر می خواهید به صورت حرفه ای بر روی موبایل خود بازی کنید دسته های بلوتوث را پیشنهاد می کنیم.

دسته-بازی-مکانیکی-موبایل

مزایا و معایب دسته های بلوتوث

 

بهترین مزایای استفاده از دسته های بلوتوث این است که شما می توانید یک مدیریت کامل بر روی موبایل خود داشته باشید. مثلاً می‌توانید هر کلید را برای انجام یک کاری تعریف کنید و یا حتی کلید های دسته را به صورت ترکیبی تنظیم کنید. مثلاً تنظیم کنید که با فشردن کلید L1 و L2 یک عمل خاص را برای شما انجام دهد. 

 

از دیگر مزایای این دسته ها این است که تنها به بازی با موبایل ها محدود نمی‌شوند و شما می‌توانید مدل‌های حرفه ای تر را تهیه کنید و از آن ها بر روی سایر کنسول های بازی و یا کامپیوتر خود استفاده کنید. به عبارتی شما می توانید با استفاده از این دسته های بازی با یک بار هزینه بر روی چندین کنسول از آن استفاده کنید.

 

معایب دسته بازی موبایل بلوتوثی

 

از جمله معایبی که می توانیم برای این مدل از دسته ها بگوییم این است که مقداری مصرف باتری شما به خاطر استفاده از بلوتوث بیشتر می شود ولی شرکت های تولید کننده به دلیل استفاده از بلوتوث ورژن ۴ به بالا بر روی این دسته ها توانسته اند تا حدود زیادی این مشکل را برطرف کنند. استفاده از بلوتوث ورژن ۴ به بالا بر روی مصرف باتری بسیار تاثیر گذار است و باعث میشود مصرف باتری چه در دسته بلوتوثی و چه در موبایل شما کمتر شود و شما می توانید در هنگامی که دسته در حال شارژ شدن هست هم از آن استفاده کنید.

 

یکی از مشکلات دیگری هم نیز که شاید خیلی از ما به خرید این دسته ها علاقه ای نداریم این است که نمی‌توانیم آنها را به درستی بر روی موبایل خود تنظیم کنیم. شما با استفاده از نرم افزارهایی که برای این کار طراحی شده اند و معمولاً شرکت‌های تولیدکننده آنها را برای شما پیشنهاد می دهند می توانید این کار را به سادگی انجام دهید. تنها کافی است مقداری زمان برای بررسی نرم افزار داشته باشیم.

 

مثلاً در برنامه شوتینگ پلاس نقشه بهترین حالت قرار گرفتن کلید ها را هم نیز به صورت عکس در اختیار شما قرار میدهد و تنها کافی است شما مانند عکسی که به شما نشان می دهد کلید ها را تنظیم کنید. پس به این نتیجه می رسیم که دسته های بلوتوثی شاید مقداری گران تر باشند ولی از لحاظ کارایی بسیار سریع تر بوده و می‌توانیم با استفاده از آنها یک مدیریت حرفه ای و کامل داشته باشیم. در حال حاضر بیشتر کسانی که به صورت حرفه‌ای به بازیهایی مانند پابجی و یا سایر بازی ها می پردازند از این دسته ها استفاده می کنند.

 

چند مدل از این دسته های بلوتوث در داخل فروشگاه اینترنتی تک خرید برای تهیه موجود است و میتوانید برای آگاهی بیشتر در مورد این دسته ها بر روی لینک های زیر کلیک کنید:

 

نتیجه گیری:

 

تا اینجای کار نتیجه گیری کلی این است که برای بازی کردن با موبایل، دسته های بسیار گوناگون و متفاوتی در داخل بازار موجود است. به همان گونه که در بالا به آن ها اشاره کردیم امروزه این دسته های بازی به 2 گروه مکانیکی و بلوتوثی تقسیم می شوند. دسته های مکانیکی که دارای محدودیت هایی می باشند و تنها برای بازی هایی مانند پابجی به شما کمک می کنند. ولی دسته های بلوتوثی موبایل دارای امکانات بسیار بیشتری هستند و می توانید از آنها برای انواع بازی های موبایل استفاده کنید.

 

بیشتر گیمرهای حرفه ای برای انجام این بازی ها از دسته های بلوتوث استفاده می کنند زیرا هم سریع تر هستند و هم با دقت بالاتری عمل می کنند و همچنین بر اساس قیمتی که دارند می توانید از این دسته ها بر روی بسیاری از کنسول های دیگر و یا کامپیوتر خود استفاده کنید. پس به این نتیجه می رسیم که با خرید دسته بلوتوثی موبایل شما در اصل یک محصول برای استفاده در انواع کنسول ها و موبایل را خریداری کرده اید و نیاز نیست برای هر کدام به صورت جدا گانه یک دسته بازی خریداری کنید که باعث می شود که از لحاظ قیمت هم به صرقه تر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید
وبلاگ