منوی اصلی

راهنمای جامع باتری هدفون بلوتوثی 2022

برترین راهنمای جامع باتری هدفون بلوتوثی 2022 و اطلاعات کامل درباره طول عمر هدفون بلوتوثی و چطور طول عمر باتری هدفون بلوتوثی خود را افزایش دهیم؟

در این مقاله میخوانید

باتری هدفون بلوتوثی

باتری هدفون بلوتوثی از مهمترین نقاط مثبت هدفون بلوتوثی است. هیچ چیز بدتر از این نیست که کیفیت و عمر باتری هدفون بلوتوثی شما کم باشد و کیفیت لازم برای نگهداری شارژ باتری نداشته باشد. اگر این مشکل زمانی رخ دهد که شما در اداره باشید و یا در آخر هفته باشید و کلی کار داشته باشید ایراد داشتن در باتری هدفون بلوتوثی میتواند روی اعصاب شما تاثیر بدی داشته باشد. این مسئله خیلی مهم است که شما بدانید چطور میزان باتری هدفون بلوتوثی خود را چک کنید و از میزان باتری آن اطلاع داشته باشید.

اینکه باتری هدفون بلوتوثی را میبایست مانند گوشی موبایل خود بصورت مرتب شارژ کنید از نکات منفی هدفون بلوتوثی است که میبایست بصورت مرتب حواستان به میزان حجم باتری هدفون بلوتوثی خود باشد و بصورت مرتب برای استفاده از آن میبایست باتری آن را شارژ کنید. بطور نرمال هر 5 ساعت یکبار در صورت استفاده مستمر باید باتری هدفون بلوتوثی را شارژ کنید. هر گوشی میتواند برای مدت زمان تقریبی 40 ساعت بسته به نوع هدفون بلوتوثی با استفاده از باکس شارژ، شارژ و آماده به کار شود.

اگر عمر باتری هدفون بلوتوثی شما از میزان اعلام شده توسط کمپانی و شرکت تولیدی کمتر باشد و از طول مدت زمان استفاده شما از هدفون بلوتوثی 6 ماه گذشته باشد شما میبایست برای تعویض باتری هدفون بلوتوثی اقدام کنید.

با مطالعه این مقاله شما میتوانید با بهترین روش شارژ کردن باتری هدفون بلوتوثی خود آشنا شوید و اطلاعات کاملی را درباره باتری استفاده شده در این نوع هندزفری ها اطلاعات کاملی را دریافت کنید. همچنان میتوانید آسانترین روش تست باتری هدفون بلوتوثی را بیاموزید و بدانید که چه موقع زمان تعویض باتری هدفون بلوتوثی مورد استفاده میباشد.

 

 

اطلاعات کامل درباره طول عمر هدفون بلوتوثی

 

این یک امر طبیعی است که هر نوع هدفون بلوتوثی باتری مناسب خود را باید استفاده کند. هدفون های بلوتوثی متنوع و برندهای گوناگون از باتری هایی با ابعاد مختلف و با کیفیت های متفاوتی استفاده می کنند. به عنوان مثال باتری هدفون بلوتوثی که دارای ابعاد بزرگی است قابل استفاده بر روی ایرپاد ها و هندزفری های بلوتوثی که دارای ابعاد کوچک تر هستند نمی باشد و به همین شکل باتری های هندزفری های کوچک نیز قابل استفاده بر روی هدفون های بلوتوثی بزرگ نیستند.

برای این که بتوانید از مدل و میزان باتری استفاده شده در هدفون مورد استفاده خودتان اطلاعات کسب کنید می بایست به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید تا از نوع و حجم باتری استفاده شده در آن اطلاعات لازم را کسب کنید تا در صورت نیاز بتوانید از این اطلاعات به صورت صحیح بهره ببرید.

آیا میدانستید؟؟؟

آیا میدانستید که بیشتر باتری های استفاده شده در دستگاه هایی که دارای باطری لیتیومی هستند دارای ظاهری چهارگوش هستند ولی در بیشتر هدفون های بلوتوثی از باتری های بیضی شکل و دایره مانند استفاده می شود. هرچه باتری استفاده شده در انواع هدفون بلوتوثی کوچک تر و با حجم بالاتری باشد می تواند از قیمت بالاتری نیز برخوردار باشد. این بدان معناست که هرچه باتری از حجم بالاتری برخوردار باشد و بتواند در دستگاه های کوچکتر جای بگیرد از کیفیت و قیمت بالاتری برخوردار است.

باتری-هدفون-رو-گوشی-بلوتوثی

 

باتری هدفون رو گوشی بلوتوثی

 

اگر بخواهیم اطلاعاتی درباره باتری هدفون رو گوشی بلوتوثی در اختیار شما قرار دهیم می بایست عرض کنیم که طول عمر باتری آنها در صورت شارژ شدن کامل چیزی در حدود ۴۰ ساعت می باشد. مدت زمان شارژ باتری این هدفون های رو گوشی حداکثر ۲ ساعت است. در صورتی که هدفون رو گوشی با کیفیتی را خریداری کرده باشید ممکن است این زمان تا ۴۵ دقیقه نیز کاهش پیدا کند. سرعت شارژ نیز کاملاً بستگی به نوع هدفون رو گوشی دارد. برای بسیاری از این هدفون ها می توانید از شارژر های فست شارژ استفاده کنید که می تواند سرعت شارژ را کاملاً افزایش دهد.

 

باتری هدفون بلوتوثی داخل گوش

 

میزان عمر باتری هدفون بلوتوثی داخل گوش چیزی در حدود ۲۰ ساعت است و در صورتی که میزان شارژ آنها کم شود می بایست مدت زمان حدودی یک ساعت را برای شارژ شدن کامل آن صرف کنید. مدت زمان شارژ شدن نیز بسته به نوع هدفون داخل گوشی که از قابلیت فست شارژ پشتیبانی می کند یا خیر بستگی دارد و این مدت زمان بین یک تا دو ساعت است.

در صورتی که میزان شارژ باتری هدفون بلوتوثی داخل گوش کاهش پیدا کند صدایی در داخل آنها به شما اعلام خواهد کرد که میزان باتری کم است. در این گونه موارد عجله نکنید و خیلی آسان از طریق پورت USB آنها را به شارژر مورد نظر متصل کنید تا دوباره آماده به کار شوند.

 

طول عمر مفید هدفون بلوتوثی با کیفیت

 

میزان عمر مفید باتری هدفون بلوتوثی با کیفیت چیزی در حدود ۵ ساعت در صورت استفاده مداوم است. اینگونه هدفون‌ بلوتوثی ها با استفاده از کیس شارژ می توانند تا ۸ بار دوباره شارژ و آماده به کار شوند. به طور کلی می‌توانند برای مدت زمان ۴۰ ساعت بدون نیاز به اتصال به برق از طریق کیس شارژ کاملا شارژ و آماده به کار شوند. مدت زمان حدودی شارژ کیس آن ها چیزی در حدود دو و نیم ساعت است.

سرعت شارژ نیز بسته به نوع و کیفیت کیس شارژ مورد نظر متفاوت است و بین زمان حدودی ۱ تا ۲ ساعت کاملاً متغیر است. در این گونه هدفون های بلوتوثی در صورتی که باتری گوشی ها شارژ کافی نداشته باشند می بایست آنها را درون کیس شارژ قرار دهیم تا میزان باتری آن ها کاملاً پر و آماده به کار شود و در صورتی که کیس شارژ، حجم باتری کمی داشته باشد می بایست برای شارژ کردن آن از طریق پورت USB یا تایپ سی در نظر گرفته شده بر روی کیسه شارژ و اتصال آن به آداپتور مورد نظر اقدام به شارژ کیس شارژ مورد نظر کنید.

 

روش های شارژ کردن باتری هدفون بلوتوثی

 

تیم پشتیبانی فروشگاه تک خرید پیشنهاد می کند که باتری هدفون بلوتوثی مورد نظرتان را در صورت بروز هرگونه اشکالی به صورت شخصی تعویض نکنید. این کار دلایلی دارد که در ادامه به شما خواهیم گفت:

  • اولین موردی که می تواند بسیار مهم باشد این است که در صورت داشتن گارانتی معتبر برای هدفون بلوتوثی، تعویض باتری توسط شخص میتواند باعث از بین رفتن گارانتی شود.
  • مورد دوم می‌تواند کوچک بودن هدفون ها باشد. همانطور که میدانید هر چه دستگاه‌ها کوچک تر و فشرده تر می شوند از حساسیت بالاتری برخوردار هستند و باز کردن آنها توسط یک فرد غیرمتخصص می تواند آسیب های جدی به تجهیزات داخلی آنها وارد کند.
  • مورد سوم می‌تواند از بین رفتن قابلیت ضد آب در صورتی که هدف موردنظر از این قابلیت پشتیبانی می کند باشد. باز کردن هدفون هایی که از قابلیت ضد آب برخوردار هستند و بستن آن ها توسط فرد غیرمتخصص می تواند این قابلیت را کاملا از بین ببرد. 
  • مورد بعدی که می تواند بسیار مهم باشد ممکن است باتری هدفون مورد نظر نیاز به تعویض نداشته باشد و ایراد از جای دیگری باشد. عدم تشخیص صحیح توسط فرد باعث می‌شود تا هزینه بیشتر و زمان بیشتری را صرف کنید تا قسمتی که نیاز به تعویض دارد را تعویض کنید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در صورتی که باتری هدفون بلوتوثی شما شارژ نمی شود به یک فرد متخصص مراجعه کنید تا بتواند مرحله به مرحله قسمت‌های مختلف آن را بررسی کند و در صورت نیاز در صورت خرابی باتری نسبت به تعویض باتری موردنظر اقدام کند. 

چطور-طول-عمر-باتری-هدفون-بلوتوثی-خود-را-افزایش-دهیم

 

چطور طول عمر باتری هدفون بلوتوثی خود را افزایش دهیم

اولین نکته ای که بسیار مهم است عدم شارژ بیش از حد هدفون های بلوتوثی است. اکثر هدفون های بلوتوثی موجود در بازار مدت زمان حدودی ۲ تا ۳ ساعت و آنهایی که از باتری ضعیف تری برخوردار هستند مدت زمان حدودی ۴۵ دقیقه را برای شارژ شدن کامل احتیاج دارند. به هیچ وجه تلاش نکنید تا مدت زمان بیشتری را برای شارژ کردن باتری آن ها صرف کنید زیرا شارژ کردن بیش از حد باتری می تواند آسیبی جدی به باتری هدفون بلوتوثی شما وارد کند و از عمر مفید آن بکاهد.

 

نکته بسیار مهم دیگر نگهداری میزان شارژ باتری هدفون بلوتوثی بین ۲۰ تا ۸۰ درصد می باشد. در صورتی که باتری هدفون بلوتوثی مورد نظر خود را بین ۲۰ تا ۸۰ درصد نگه دارید می توانید کمک شایانی به افزایش طول عمر باتری آن کنید. این بدان معناست که در صورتیکه میزان شارژ باتری هدفون بلوتوثی به ۲۰ درصد رسید برای شارژ اقدام کنید و زمانی که شارژ آن تا ۸۰ درصد افزایش پیدا کرد نسبت به قطع اتصال شارژر اقدام کنید. 

 

نکته بعدی که می‌تواند به افزایش طول عمر باتری هدفون بلوتوثی کمک کند این است که در مواقعی که از هدفون بلوتوثی استفاده نمی کنید نسبت به خاموش کردن آن اقدام کنید. این کار می تواند در مدت زمان طولانی به افزایش عمر مفید باتری هدفون بلوتوثی کمک بسیار زیادی کند.

 

نکته مهم دیگری که می‌تواند به افزایش طول عمر باتری هدفون بلوتوثی کمک کند خاموش کردن قابلیت نویز کنسلینگ است. در صورتی که این قابلیت در هدفون‌ بلوتوثی وجود داشته باشد میتواند میزان مصرف باتری را افزایش دهد. قابلیت نویز کنسلینگ یا حذف صداهای مزاحم میتواند میزان شارژ باتری را خیلی بیشتر و سریع تر از حالت استاندارد کاهش دهد پس پیشنهاد می کنیم تنها در جاهایی که نیاز به استفاده از این قابلیت است از آن بهره ببرید.

 

چطور میزان شارژ باتری هدفون بلوتوثی را چک کنیم

 

در این قسمت می خواهیم به شما بگویم که چطور می توانیم خیلی ساده میزان باتری هدفون بلوتوثی مورد نظر خود را با اتصال به کامپیوتر یا گوشی های اندروید و iOS چک کنیم. با استفاده از اتصال بلوتوثی به دستگاه های مورد نظر می توان خیلی ساده و آسان میزان شارژ باتری هدفون بلوتوثی مورد نظر را کاملا مشاهده و بررسی کرد. در ادامه روش های بررسی میزان شارژ باتری هدفون بلوتوثی را به شما خواهیم گفت.

 

بررسی میزان شارژ باتری هدفون بلوتوثی در ویندوز ۱۰

 

برای اینکه بتوانیم میزان شارژ باتری هدفون بلوتوثی را در داخل کامپیوتر که دارای سیستم عامل ویندوز ۱۰ است بررسی کنید می بایست ابتدا قسمت Setting را باز کنید. برای این کار می‌توانید از دکمه های ویندوز به همراه I استفاده کنید. این دو دکمه را می بایست به صورت همزمان فشار دهید تا قسمت Setting برای شما باز شود. در مرحله بعد می بایست در پنل سمت چپ بر روی قسمت Bluetooth & other device کلیک کنید. در مرحله بعد در قسمت زیرین موس و کیبورد بر روی Open کلیک کنید. در این قسمت شما می توانید میزان شارژ باتری هندزفری یا هدفون بلوتوثی متصل به کامپیوتر خود را مشاهده خواهید کرد.

 

بررسی میزان شارژ باتری هدفون بلوتوثی در سیستم عامل مک

 

برای اینکه بتوانید در سیستم عامل مک میزان شارژ باتری هدفون بلوتوثی متصل شده به دستگاه را مشاهده کنید میبایست دکمه اپل به همراه System Preferences را از قسمت منو کلیک کنید. در مرحله بعدی می‌بایست بلوتوث را انتخاب کنید. در مرحله سوم و در قسمت چک باکس بر روی گزینه Show Bluetooth کلیک کنید. در مرحله چهارم می‌توانید با کلیک بر روی بلوتوث که در قسمت منو بار قرار دارد و انتخاب دستگاه مورد نظر خود که به کامپیوتر متصل است میزان شارژ باتری دستگاه مورد نظر را مشاهده کنید.

 

بررسی میزان شارژ باتری هدفون بلوتوثی در گوشی های اندروید

 

برای مشاهده میزان شارژ هدفون بلوتوثی در گوشی های اندروید باید بر روی گزینه بلوتوث از منوی بالایی کلیک کنید و در قسمت Pair and connect دستگاه مورد نظر خود را بیابید و به آن متصل شوید. بعد از این کار شما می توانید میزان شارژ باتری دستگاه بلوتوثی متصل شده به گوشی موبایل خود را مشاهده میکنید.

 

بررسی میزان شارژ باتری هدفون بلوتوثی در گوشی های iOS

 

برای اینکه بتوانید میزان شارژ هدفون بلوتوثی خود را در گوشی های iOS مشاهده کنید قسمت بلوتوث و Bluetooth device را باز کنید و سپس بر روی Today View و سپس کلمه Edit کلیک کنید. با یکبار انتخاب گزینه Add Widgets در قسمت منو و سپس دکمه green plus (+) و سپس فشردن دکمه next to the “Batteries” میتوانید میزان شارژ باتری و البته میزان شارژ باتری صرف شده در امروز را مشاهده کنید.

 

بهترین هدفون های بلوتوثی بازار در فروشگاه تک خرید

 

در فروشگاه تک خرید تمام تلاش خود را میکنیم تا مجموعه ای از بهترین انواع هدفون بلوتوثی های بازار را با بالاترین کیفیت ممکن در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از آن ها استفاده کنید. در این فروشگاه شما میتوانید انواع مختلف هدفون بلوتوثی و هندزفری بلوتوثی را مشاهده، بررسی و در صورت نیاز اقدام به خرید کنید. کیفیت هدفون بلوتوثی های موجود در بازار ایران تنها با تست و چک کردن توسط متخصصان این حوزه اقدام پذیر است که تیم تک خرید تمامی محصولات موجود در سایت را بصورت تخصصی بررسی کرده است و کیفیت آن ها را تضمین خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید
وبلاگ