منوی اصلی

مشکلات رایج شارژر فندکی خودرو و نحوه رفع آنها

مشکلات رایج شارژر فندکی خودرو و نحوه رفع آنها

در این مقاله میخوانید

مشکلات رایج شارژر فندکی خودرو و نحوه رفع آنها

مشکلات رایج شارژر فندکی خودرو و نحوه رفع آنها. این سوالی است که برای خیلی از ما که از این محصول استفاده میکنیم  پیش می آید و یا این که قبل از خرید این مدل از شارژر ها میخواهیم بدانیم که این محصولات چه مشکلاتی دارد و چگونه میتوانیم آن ها را برطرف کنیم. از این مشکلات میتوان به شارژ نشدن دستگاه ها و یا خاموش شدن شارژر و یا داغ شدن شارژر اشاره کرد که در ادامه بیشتر به این موضوعات میپردازیم پس با ما تا آخر این مقاله  همراه باشید.

شارژر فندکی خودرو یک وسیله کاربردی است که به کاربران این امکان را می دهد تا دستگاه های الکترونیکی خود را در حین رانندگی شارژ کنند. با این حال، مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری، شارژر فندکی خودرو نیز ممکن است دچار مشکلاتی شود. ما در ادامه به توضیحاتی در خصوص هر یک از این مشکلات میپردازیم.

خاموش شدن شارژر فندکی خودرو

خاموش شدن شارژر فندکی خودرو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از شایع ترین دلایل، افزایش جریان ( آمپر کشیدن بیش از اندازه ) است. اگر جریان بیش از حد از شارژر کشیده شود، ممکن است باعث خاموش شدن آن شود. این اتفاق می تواند در صورتی رخ دهد که از چندین دستگاه را به طور همزمان به شارژر متصل کرده باشید. همچنین، اگر شارژر برای دستگاه شما مناسب نباشد، ممکن است جریان بیش از حد از آن کشیده شود.

دلیل دیگر خاموش شدن شارژر فندکی خودرو، افزایش ولتاژ است. اگر ولتاژ بیش از حد از شارژر کشیده شود، ممکن است باعث خاموش شدن آن شود. این اتفاق می تواند در صورتی رخ دهد که شارژر به یک منبع برق معیوب متصل شود. در اصل سیستم های محافظتی موجود برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موبایل شما این کار را انجام می دهند.

اگر شارژر فندکی خودرو شما به طور مکرر خاموش می شود، اولین قدم این است که مطمئن شوید که کابل شارژ موبایل سالم است و به درستی به دستگاه و شارژر متصل شده است. اگر کابل سالم است، ممکن است مشکل از شارژر باشد. در این صورت، می توانید سعی کنید شارژر را به یک منبع برق مختلف مانند یک خودرو دیگر برای تست محصول وصل کنید. اگر این کار مشکل را حل نکرد، شارژر خراب شده است و باید شارژر را تعویض کنید.

داغ شدن شارژر فندکی خودرو

داغ شدن شارژر فندکی خودرو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از شایع ترین دلایل، جریان بیش از حد است. اگر جریان بیش از حد از شارژر کشیده شود، ممکن است باعث داغ شدن آن شود. این اتفاق می تواند در صورتی رخ دهد که از چندین دستگاه به طور همزمان به شارژر متصل باشید. همچنین، اگر شارژر برای دستگاه شما مناسب نباشد، ممکن است جریان بیش از حد از آن کشیده شود به طور مثال از یک شارژر معمولی برای شارژ کردن یک موبایل که از قابلیت پاور دلیولی پشتیبانی میکند استفاده کنید.

دلیل دیگر داغ شدن شارژر فندکی خودرو، ولتاژ بیش از حد است. اگر ولتاژ بیش از حد از شارژر کشیده شود، ممکن است باعث داغ شدن آن شود. این اتفاق می تواند در صورتی رخ دهد که شارژر به یک منبع برق معیوب متصل شود پس قبل از هر کاری از سالم بودن قسمت فندکی خودرو با مراجعه به یک متخصص برق خودرو اطمینان حاصل کنید.

حال برای رفع این مشل باید این کار ها را انجام دهیم: اولین قدم این است که مطمئن شوید که کابل شارژ سالم است و به درستی به دستگاه و شارژر متصل شده است. اگر کابل سالم است، ممکن است مشکل از شارژر باشد. در این صورت، می توانید سعی کنید شارژر را به یک منبع برق مختلف وصل کنید. اگر این کار مشکل را حل نکرد، ممکن است لازم باشد شارژر را تعویض کنید.

اگر شارژر فندکی خودرو شما داغ می شود، ممکن است خطرناک باشد. اگر شارژر شما بیش از حد داغ می شود، آن را از برق جدا کنید و استفاده از آن را متوقف کنید.

داغ شدن شارژر فندکی خودرو

شارژ نشدن موبایل به وسیله شارژر فندکی خودرو

شارژ نشدن موبایل به وسیله شارژر فندکی خودرو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از شایع ترین دلایل، مشکل در کابل شارژ است. اگر کابل شارژ آسیب دیده باشد یا به درستی به دستگاه و شارژر متصل نشده باشد، ممکن است شارژر نتواند موبایل را شارژ کند. دلیل دیگر شارژ نشدن موبایل به وسیله شارژر فندکی خودرو، مشکل در شارژر است. اگر شارژر معیوب باشد، ممکن است نتواند جریان یا همان آمپر برق کافی را برای شارژ موبایل تأمین کند. دلیل دیگر میتواند مربوط به موبایل باشد و درگاه شارژ موبایل شما دچار خرابی شده باشد.

برای رفع این مشکل باید به این صورت عمل کرد: اولین قدم این است که مطمئن شوید که کابل شارژ سالم است و به درستی به موبایل و شارژر متصل شده است. برای تست میتوانید به یک شارژر معمولی آن را متصل کنید. اگر کابل شارژ سالم است، ممکن است مشکل از شارژر یا موبایل باشد. برای بررسی اینکه آیا مشکل از شارژر است، می توانید سعی کنید موبایل خود را با یک شارژر دیگر شارژ کنید. اگر موبایل با شارژر دیگر شارژ شد، مشکل از شارژر شما است. در این صورت، باید شارژر را تعویض کنید.

شارژ نشدن موبایل به وسیله شارژر فندکی خودرو

در ادامه، چند نکته اضافی برای جلوگیری از شارژ نشدن موبایل به وسیله شارژر فندکی خودرو آورده شده است:

  • از اتصال بیش از یک دستگاه به طور همزمان به شارژر خودداری کنید.
  • مطمئن شوید که شارژر شما برای دستگاه شما مناسب است.
  • شارژر خود را به یک منبع برق مناسب وصل کنید و از سالم بودن فندکی اطمینان حاصل کنید.
  • کابل شارژ خود را به طور منظم تمیز کنید تا هیچ گونه گرد و خاکی وارد درگاه شارژ موبایل شما نشود.

چگونه یک شارژر فندکی مناسب برای موبایل خریداری کنیم

چگونه یک شارژر فندکی مناسب برای موبایل خریداری کنیم؟ برای این که شما بتوانید یک شارژر فندکی مناسب برای موبایل خود را خریداری کنید باید به چند نکته توجه کنید اول این که شارژری که میخواهید خریداری کنید از چه برندی است و آیا این که اورجینال است امروزه شارژر های متفرقه از برند های گوناگون بسیار زیاد شده اند که ما در فروشگاه تک خرید تمام سعی خود را کرده ایم تا این محصول را به صورت اورجینال برای شما خریداران گرامی تهیه و ارسال نماییم.

نکته بعدی این است که هر شارژر از چه میزان برق ورودی و خروجی پشتیبانی میکند و این که دارای چه درگاه هایی برای شارژ کردن موبایل است به عنوان مثال شارژر هایی که دارای درگاه تایپ سی می باشند برای شارژ موبایل هایی که از پاور دلیولی ( PD شارژ ) پشتیبانی میکنند مناسب هستند. ما تمامی این موارد را در قسمت توضیحات هر محصول به صورت کامل نوشته ایم و همچنین در صورت نیاز میتوانید با مراجعه به جدول ویژگی های هر محصول بسیار سریع تر این موارد را بررسی کنید. به برق ورودی شارژر هم حتما باید دقت داشته باشید مخصوصا اگر میخواهید در داخل خودرو های سنگین مانند کامیون از این شارژر ها استفاده کنید.

در آخر بالا بودن قیمت این محصول نشان گر کیفیت بالاتر آن نیست بلگه محصول گران تر ویژگی های بیشتری دارد و ممکن است بسیاری از این ویژگی ها برای شما کاربردی نداشته باشد پس قبل از خرید حتما توجه داشته باشید که برای استفاده بر روی چه موبایل و یا وسیله ای میخواهید از شارژر فندکی استفاده کنید زیرا ممکن است شما با خرید یک شارژر گران قیمت که از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی می کند به موبایل و یا لوازمی مانند هدست های بلوتوث خود که از این قابلیت پشتیبانی نمیکنند آسیب برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید
وبلاگ