منوی اصلی

تفاوت اسپلیتر HDMI با سوئیچ HDMI و کاربرد هر کدام

تفاوت اسپلیتر HDMI با سوئیچ HDMI و کاربرد هر کدام

در این مقاله میخوانید

تفاوت سوئیچ hdmi با اسپلیتر hdmi

تفاوت اسپلیتر hdmi با سوئیچ hdmi و کاربرد هر کدام به چه صورت است ؟ این سوالی است که برای خیلی از ما که میخواهید به تعداد درگاه های تلویزیون خود اضافه کنیم و یا این که میخواهیم یک تصویر را در چند پخش کننده به صورت همزمان داشته باشیم به وجود می آید.

زمانی که میخواهیم این کار ها را با درگاه تصویری HDMI که امروزه استاندارد تمامی پخش کننده ها است انجام دهیم با این دو محصول مواجه می شویم و نمیدانیم که کدام یک کاری که ما میخواهیم انجام دهیم را انجام میدهند و این که آیا میتوانند هر کیفیت تصویری را پشتیبانی کنند. ما در این مقاله به این موضوع پرداخته ایم پس با ما همراه باشید تا به جواب سوالات خود برسید.

اگر بخواهیم تفاوت اسپلیتر hdmi و سوئیچ hdmi را به صورت کاملا ساده بگوییم این است که اسپلیتر ها دارای یک ورودی هستند و چند خروجی که میتوانند بر اساس تعداد درگاه های خروجی خود تصویر و صدا را به صورت همزمان انتقال دهند و سوئیچ hdmi ها کاملا برعکس این کار را انجام می دهند یعنی دارای یک درگاه خروجی هستند و چندین درگاه ورودی که معمولا دارای یک کلید برای سوئیچ کردن درگاه و یا در مدل هایی دارای یک ریموت کنترلر برای انجام عمل سوئیچ در بین درگاه های ورودی هستند.

اسپلیتر hdmi و تفاوت آن با تبدیل hdmi

اول بذارید در مورد اسپلیتر hdmi ها توضیحاتی را برای شما بیان کنیم که خیلی کاربردی و مهم هستند. شاید خیلی از ما در زمان جستجو با تبدیل های hdmi هم روبرو شده باشیم که در وب سایت تک خرید هم موجود است یعنی تبدیل 1 به 2 اچ دی ام آی و برای ما این سوال پیش بیاید که چرا باید از اسپلیتر ها که گرون تر هستند استفاده کنید.

اول از همه این که تبدیل ها تنها می توانند از 2 درگاه پشتیبانی کنند و میزان برق درگاه hdmi نمی تواند از 2 درگاه بیشتر را پشتیبانی کند و اگر شما میخواهید بیشتر از 2 تصویر به صورت همزمان داشته باشید باید از اسپلیتر ها استفاده کنید.

تبدیل 1 به 2 hdmi یا مبدل 1 به 2 hdmi که به اسم اسپلیتر 1 به 2 hdmi که قیمت اسپلیتر 1 به 2 hdmi یا قیمت تبدیل 1 به 2 hdmi در این قسمت مشاهده می کنید

تفاوت بعدی و بسیار مهم این است که تبدیل ها برای کار های ساده که متراژ کابل شما استاندارد است یعنی 1.5 متر بیشترین کاربرد را دارند و اگر میخواهید در مکان هایی که نیاز است تصویر شما در فواصل بیشتر یعنی 5 یا 10 متر انتقال پیدا کند بهتر است از اسپلیتر ها استفاده کنید زیرا اسپلیتر ها معمولا دارای یک آداپتور برای تامین برق و همچنین تقویت سیگنال هستند که باعث می شود تصویر و صدای شما بدون هیچ گونه افت کیفیتی انتقال پیدا کند.

همان گونه که گفتیم نکته بعدی در مورد افت کیفیت است یعنی اگر شما میخواهید در مکان هایی انتقال تصویر به صورت همزمان داشته باشید که کیفیت تصویر خیلی مهم است و میخواهید حتما تصویر با بالاترین کیفیت انتقال پیدا کند باید از اسپلیتر ها استفاده کنید و در هنگام خرید این محصول هم حتما به توان و کیفیت تصویری که میتواند انتقال دهد دقت داشته باشید زیرا خیلی از محصولات نمیتوانند تصاویری با کیفیت تصویر 4k را به صورت همزمان انتقال دهند.

مثال: اگر شما میخواهید یک فروشگاه لوازم خانگی داشته باشید و میخواهید مانند بسیاری دیگر از فروشگاه ها تعدادی تلویزیون را برای نمایش در فروشگاه خود روشن نمایید باید از اسپلیتر hdmi استفاده کنید زیرا این تبدیل به شما این امکان را می دهد که یک پخش کننده تصویر را که کیفیت خروجی بسیر بالایی دارد را همزمان به چندین تلویزیون متصل کنید و تمامی تلویزیون ها یک تصویر را پخش کنند تا مشتری بتواند به سادگی تفاوت کیفیت تصویر آن ها را مشاهده کند و همچنین صدای آن ها را بدون هیچ گونه افت در کیفیت بشنوید. در زمان خرید حتما به کیفیت تصویر خروجی اسپلیتر توجه کنید.

سوئیچ hdmi چیست

سوئیچ hdmi چیست ؟ همان گونه که در ابتدا گفته شد سوئیچ های HDMI زمانی کاربرد پیدا می کنند که شما بخواهید تعداد درگاه پخش کننده خود را بیشتر کنید به عنوان مثال شما یک تلویزیون دارید که تنها دارای یک درگاه HDMI است و یا این که درگاه های دیگر آن خراب شده است در این زمان سوئیچ hdmi کاربرد دارد و شما میتوانید درگاه خروجی آن را به تلویزیون متصل کنید و از درگاه های ورودی آن برای اتصال لوازم گوناگون استفاده کنید. این کار در صورتی که سایر درگاه های تلویزیون شما خراب شده اند بسیار مقرون به صرفه تر از تعمیر درگاه خود تلویزیون است.

مهم ترین دلیلی که شما حتما باید از سوئیچ های HDMI استفاده کنید این است که درگاه HDMI یک درگاه دیجیتال انتقال صدا و تصویر به صورت همزمان است و از جمله درگاه های حساس است و به گونه ای طراحی شده است که شما یک وسیله مثلا سینما خانگی را به آن متصل کنید و هر زمان که خواستید در داخل تلویزیون درگاه را بر روی آن سوئیچ کنید و این درگاه نمیتواند استحلاک بالا را تحمل کند و شما نمی توانید به صورت مداوم کابل را از آن خارج کنید و کابل یک وسیله دیگر را به آن متصل کنید.

سوئیچ اچ دی ام ای یک به سه HDMI Switch ۳ port with Cable

اگر دقت کرده باشید در خیلی از موارد گفته شده است که اگر میخواهید کابل HDMI را از تلویزیون جدا کنید و یک کابل دیگر را به آن متصل کنید حتما آن را خاموش کنید دلیل این کار این است که کابل های HDMI هم دارای یک برق ضعیف در حدود 2 آمپر می باشند زیرا تمامی درگاه های دیجیتال برای کار نیاز به این دارند که یک جریان برق در آن ها وجود داشته باشد.

اگر شما میخواهید در زمانی که تلویزیون روشن است کابل را جا به جا کنید ممکن است یک اتصال کوتاه به وجود بیاید و به درگاه HDMI و یا در بدترین حالت به برد تلویزیون شما و یا وسیله ای که میخواهید متصل کنید آسیب وارد شود.

پس به این نتیجه میرسیم که اگر از سوئیچ HDMI استفاده کنیم این کار یعنی تعویض پخش کننده ها در بهترین و ایمن ترین حالت ممکن و به صورت استاندارد صورت میگیرد و هیچ گونه آسیبی به تلویزیون شما و یا پخش کننده دیگری که میخواهید این کار را انجام دهید مانند ویدئو پروژکتور شما وارد نمی شود. استاندارد تعداد درگاه های این مبدل ها به این صورت است 2 پورت و 3 پورت و 5 پورت و 8 پورت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید
وبلاگ