منوی اصلی

چند هولدر مناسب برای ساخت فیلم آموزشی

هولدر مناسب برای ساخت فیلم آموزشی چیست و چه هولدری را باید برای ساخت فیلم استفاده کنید؟ هولدر مناسب معرفی محصول و هولدر فیلم برداری بازی کدامند؟

در این مقاله میخوانید

چند هولدر مناسب برای ساخت فیلم آموزشی

یکی از مشاغلی که امروزه بسیاری از کاربر ها در داخل اینترنت به دنبال آن می گردند ساخت فیلم و ویدیو های مناسب برای انتشار در شبکه های مجازی مانند یوتیوب و یا آپارات و یا خیلی از شبکه‌های اجتماعی دیگر برای تبلیغات کار خود است. در این بین یکی از مشکلاتی که خیلی از آن ها با آن مواجه می‌شوند این است که از چه ابزاری برای ساخت فیلم آموزشی میبایست استفاده کرد؟

برای اینکه متوجه شویم که چه ابزاری برای این کار مناسب است میبایست ابتدا این سوال را از خود بپرسیم که برای ساخت محتوای آموزشی خود می خواهیم به چه صورت تولید محتوا کنیم و به چه ابزاری برای این کار نیاز داریم؟ بعد از پاسخ به این سوال میتوانید برای شروع به کار اقدام کنید.

به طور مثال شما می‌خواهید برای آموزش آشپزی به فیلم برداری از نحوه آشپزی بپردازید. برای این کار شما به دو صورت می توانید فیلمبرداری کنید. روش اول به اینصورت است که میتوانید به طور کامل از چهره صورت خودتان به همراه لوازم آشپزی موجود و به صورت کلی آشپزخانه خود فیلم برداری کنید.

برای اینکه شما بتوانید به صورت کلی از این محیط آشپزی، فیلمبرداری کنید نیاز به هولدر های بلند دارید که بر روی زمین قرار می گیرند و میتوانند با نگه داشتن گوشی موبایل در هر زاویه ای که نیاز دارید به شما کمک کنند تا در هر زاویه ای به ثبت تصاویر بپردازید. این هولدر ها در انواع گوناگونی طراحی و تولید می شوند و میتوانند برای این نوع سبک فیلم برداری بدون نیاز به شخص دیگری برای فیلم برداری مورد استفاده قرار بگیرند.

روش دوم به اینصورت است که شما بعنوان مثال می خواهید تنها از قسمتی از میز آشپز خانه خود فیلم بگیرید و نیاز ندارید تا چهره خودتان هم در جلوی دوربین قرار بگیرید. برای این کار شما نیاز به هولدر هایی دارید که به میز متصل شوند که معمولا کوتاه تر هستند. این نوع هولدرها معمولاً با قیمتی بسیار پایین تر در بازار موجود می باشند.

ما در این مقاله قصد داریم تا به شما توضیح دهید که چه هولدرهایی برای کار شما مناسب هستند و تعدادی از معمول ترین ابزارهای تولید محتوا که در این مقاله هولدرها هستند را برای تولید محتوا هایی که در فضای مجازی صورت می گیرد را مثال بزنیم و بگوییم که برای هر کدام از این محتوا ها به چه ابزاری نیاز دارید.

هولدر مناسب برای ساخت فیلم آموزشی چیست و چه هولدری را باید برای ساخت فیلم استفاده کنید؟ هولدر مناسب معرفی محصول و هولدر فیلم برداری بازی کدامند؟

کسب در آمد از ساخت فیلم

اجازهز دهید قبل از این که به توضیحات در این باره بپردازیم ابتدا عرض کنیم دلیلی که خیلی از افراد برای این کار یعنی تولید محتوای ویدئویی اقدام می کنند چیست؟ شما با استفاده از این راه می توانید به در آمدی باور نکردنی برسید آن هم از چندین روش گوناگون که چند نمونه از آن ها را در پایین مثال میزنیم.

محتوا های آموزشی مثل آموزش فوتوشاپ تولید کنید و با ارائه آموزش های خاصی کار بر را ترغیب کنید تا شما را دنبال کند و پس از مدتی شروع به تولید بسته های آموزشی گوناگون کنید و این بسته ها را به فروش برسانید و یا حتی محصولاتی مانند براش های خاص فوتوشاپ طراحی کنید و یا قالب های آماده مثلا برای پست های اینستاگرام تولید کنید و به فروش آن ها بپردازید.

محتوا هایی در زمینه بازی تولید کنید. بعنوان مثال به معرفی بازی های جدید بپردازید و آن ها را بر اساس سلیقه خود نقد و بررسی کنید و پس از مدتی که توانستید دنبال کننده های مناسب خود را جذب کنید، شروع به فروش محصولاتی مانند گیم پد های گوناگون و یا حتی لوازمی مثل روکش های دسته های بازی و یا خیلی از محصولات دیگر بپردازید زیرا کاربری که شما را در این زمینه دنبال می کند شما را یک منبع قابل قبول می داند و راحت تر از شما خرید می کند.

می توانید با معرفی محصولات جدید در زمینه تکنولوژی و ساخت فیلم های آن باکسینگ علاوه بر این که به فروش این محصولات بپردازید از شرکت های گوناگون هزینه ای برای معرفی محصول آن ها در یافت و آن محصول را معرفی کنید. به عبارتی به منبعی برای تبلیغات هدفمند شرکت ها تبدیل شوید.

به طور کلی این کار یعنی تولید محتوای ویدئویی یکی از آسان ترین کار های نو پا برای کسب در آمدی باور نکردنی است که مثل بسیاری از کار ها به خود شما بستگی دارد. کسب در آمد از این راه که ما در ادامه می خواهیم یک وسیله بسیار مناسب برای ساخت این گونه فیلم ها که هولدر های موبایل می باشند را بر اساس نوع استفاده شما دسته بندی کنیم و به شما معرفی کنیم زیرا موبایل ها بهترین وسیله برای شروع کار و تولید محتوای ویدیویی و انتشار آن ها در فضای مجازی برای بازدید هستند.

هولدر فیلم برداری بازی

هولدر فیلم برداری بازی ، هولدری است که تمام نیاز شما را بر اساس کاری که میخواهید انجام دهید برطرف میکند. برای این کار یک محصول خاص مد نظر ما نمی باشد و تنها می خواهیم کمی اطلاعات اولیه برای استارت کار شما در این زمینه جذاب به شما انتقال دهیم.

یکی از راههای تولید محتوا هایی که امروزه در فضای مجازی بسیار به آن پرداخته میشود ساخت فیلم و فیلم برداری از نحوه بازی کردن بازیکن ها هنگام بازی می باشد. بعنوان مثال شما می خواهید از بازی کردن خود بر روی موبایل فیلم بگیرید. برای این که شما این کار را انجام دهید نیاز به ابزار خاصی ندارید و تنها نیاز دارید که با برنامه هایی که از صفحه نمایش موبایل فیلم برداری میکنند استفاده کنید و این کار را با استفاده از اینگونه ابزارها انجام دهید.

این کار برای افراد مبتدی که می خواهند به تازگی وارد ساخت این گونه از روش های تولید محتوا شوند بسیار مناسب است. اینگونه نرم افزار ها معمولاً به صورت پیش فرض بر روی گوشی های موبایل جدید نصب می باشند و یا در صورتی که نصب نباشند به سادگی با یک جستجوی ساده می توانید این نرم افزارها را بیابید.

در روش حرفه ای تر خیلی از طرفداران این روش تولید محتوا قصد دارند تا به صورت حرفه ای از موبایل خود فیلم بگیرند که برای این کار اگر میخواهید چهره شما و روش بازی کردن شما در داخل فیلم باشد بهترین روش این است که شما موبایل خود را به لوازمی مانند تلویزیون و یا سایر صفحات نمایشی متصل کنید و با استفاده از هولدر هایی از محیطی که میخواهید در آنجا بازی کنید فیلم بگیرید تا کاربر بتواند در آن واحد چهره شما و نحوه بازی کردن شما را ببیند.

بهترین روش ادیت فیلم بازی

بهترین روش برای ادیت و تدوین فیلم تهیه شده از بازی این است که فیلمی را که می خواهید به نمایش بگذارید به دو قسمت تقسیم کنید. به این صورت که نصف تصویر نمایش داده شده تصویر چهره شما باشد و نصف صفحه نمایش دیگر تصویر محیط بازی شما تا کاربر بتواند خیلی بهتر با شما ارتباط برقرار کند.

اگر نمی خواهید هزینه زیادی برای تهیه یک تلویزیون داشته باشید می‌توانید از صفحه موبایل خود اقدام به ضبط تصویر کنید و چهره خود را هم نیز با هولدرهای معمولی که می‌توانند بر روی میز قرار بگیرند ضبط نمایید که سایر کارها برای تولید اینگونه فیلم ها نیاز به خرج مقداری خلاقیت دارد تا شما بتوانید چهره و بازی خود را در قالب یک فیلم جذاب در اختیار کاربران قرار دهید.

اگر از آن دسته از عزیزان هستید که میخواهید برای ساخت اینگونه فیلم ها از کنسول های بازی نظیر پلی استیشن و کامپیوتر استفاده کنید میتوانید این کار را کمی حرفه ای تر انجام دهید. اگر به فیلم‌ های اینفلوئنسر های حرفه ای در داخل یوتیوب دقت داشته باشید متوجه می شوید که برای این کار همزمان از چهره خود و بازی که انجام می دهند همزمان اقدام به فیلمبرداری می کنند.

بهترین منبع برای شروع این کار توجه به فیلم های دیگران و الگو برداشتن از آن ها است.

معمولاً اینفلوئنسر ها سعی بر این دارند که یک محیط مناسب را ایجاد کنند تا نشانگر حرفه‌ای بودن آنها باشد. مثلاً با تهیه صندلی های گیمینگ یک محیط حرفه‌ای را به نمایش می‌گذارند و برای اینکه شما به کاربر خود القا کنید که یک بازیکن حرفه‌ای هستید نیاز به اینگونه محیط ها دارید که معمولا هزینه زیادی برای شما دارند و برای اینکه بتوانید در این فضاها اقدام به فیلمبرداری کنید نیاز به هولدر هایی دارید که بتوانند قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه داشته باشند و تمام محیط را به خوبی پوشش دهند.

برای ساخت چنین فیلم هایی شما اگر بخواهید بر روی کامپیوتر خود اقدام کنید می‌توانید از برنامه هایی که به ضبط صفحه کامپیوتر می پردازند استفاده کنید ولی برای اینکه شما بتوانید از نحوه بازی کردن خود در داخل کنسول های بازی نظیر پلی استیشن ۵ اقدام کنید باید از یک هولدر که بتواند صفحه نمایش شما را به خوبی پوشش دهد استفاده کنید که پیشنهاد می کنیم این کار را به صورت رو در رو انجام دهید و در این حالت اقدام به فیلمبرداری کنید.

در زمان ویرایش فیلم، صفحه نمایش خود را تنها قرار دهید و محیط اطراف آن را اگر به صورت فضا سازی شده نیست حذف نمایید که کاربر تنها صفحه نمایش شما را ببیند و در قسمت دیگر فیلم چهره خود را که در حال بازی کردن هستید با نرم افزارهای مربوطه قرار دهید. برای این کار پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از دوربین های حرفه ای از موبایل خود استفاده کنید زیرا موبایل های امروزی می توانند تصاویر را با کیفیت بسیار بالایی ضبط کنند.

برای این کار بستگی به محیطی که دارید اقدام به ساخت فیلم کنید. بعنوان مثال می توانید از هولدر های حرفه ای استفاده کنید و یا اگر نمی خواهید هزینه زیادی داشته باشید از هولدرهای ساده تری که بر روی میز و یا صندلی قرار می‌گیرند استفاده کنید که هزینه بسیار کمتری داشته باشید.

بهترین روش برای فیلم برداری از صفحه نمایش

شما می توانید از برنامه های رکورد مخصوص کنسول ها که به صورت پیش فرض در آن ها نصب می باشد استفاده کنید و محیط بازی را به نمایش بگذارید. ولی برای این که کاربر ارتباط بهتری با شما بگیرد پیشنهاد می کنیم با استفاده از موبایل از صفحه تلویزیون به صورت جدا فیلم تهیه کنید. فیلم برداری از نحوه بازی و بازیکن را نیز فراموش نکنید زیرا برای ساخت فیلم های آموزش بازی نظیر آموزش نکات مخفی داخل بازی میبایست فیلم برداری از کاربر را حتما انجام دهید تا کاربر بهتر متوجه نحوه انجام بازی شود و این نکات کاملا مشهود باشند.

امروزه بیشتر کسانی که به ساخت این گونه از فیلم ها می پردازند از موبایل خود استفاده می کنند تا هزینه کمتری داشته باشند. به طور کلی برای ساخت یک فیلم حرفه ای با این روش، شما تا حدودی نیاز به فضا سازی دارید و سپس خلاقیت شما است که باعث می شود کاربر جذب فیلم شما شود.

به طور کلی اگر بخواهیم به کسانی که میخواهند اقدام به ساخت این گونه از فیلم‌ها کنند بگوییم میتوانیم نکاتی را یاد آوری کنیم و پیشنهاد کنیم تا در ابتدا اقدام به تهیه محصولات و لوازم حرفه ای نکنند و از لوازم و هولدر های معمولی و ارزان قیمت کنند. در ادامه اگر متوجه شدند که استعداد این کار را دارند و علاقه به تولید اینگونه محتواها را دارند میتوانند اقدام به تهیه سایر لوازم کنند.

در بین اینگونه از افراد گاها مشاهده شده است که افراد در قدم اول با خرید و تهیه تجهیزات بسیار گران قیمت با شکست مواجه شده اند و مبلغ هنگفتی را صرف هزینه تهیه ابزارهای تولید محتوای ویدئویی کرده اند.

در این قسمت هولدر مناسب برای ساخت فیلم های آموزشی و هولدر مناسب ساخت محتوا بازی و هولدر مناسب فیلم آموزشی و هولدر مناسب معرفی محصول برای موبیال را معرفی می کنیم

هولدر مناسب برای فیلم برداری از بالا

یکی دیگر از روش های تولید محتوای ویدئویی که امروزه در فضای مجازی اقدام به تولید آنها می‌شود فیلم هایی هستند که به معرفی یک محصول خاص می‌پردازند و می خواهند با معرفی آن محصول اقدام به فروش آن نمایند. این گونه از فیلم‌ها نیز به چندین مدل گوناگون تولید می شوند که از مهمترین آنها، فیلم های آنباکسینگ یا همان به نمایش گذاشتن محصول است.

بعنوان مثال در یک فیلم اقدام به نمایش گذاشتن یک موبایل جدید می کنند و در فیلم خود پک و بسته بندی آن را باز کرده و اقدام به نمایش لوازم موجود در داخل بسته بندی می کنند و موبایل را به نمایش می گذارند که از جمله فیلمهای کوتاه هستند. برای ساخت این گونه از فیلم‌ها شما تنها نیاز دارید که وسیله مورد نظر نظیر موبایل را بر روی یک میز به نمایش بگذارید و تنها دستان شما در داخل فیلم باشد که معمولاً این فیلم ها به صورت بی کلام بوده و یک موزیک جذاب در داخل آن پخش می شود.

این گونه از فیلم‌ها را شما میتوانید با هولدرهای معمولی که به میز متصل می‌شوند و یا هولدر هایی که بر روی میز قرار می‌گیرند به صورت سه پایه فیلم برداری کنید. این هولدر ها هم نیز دارای مدل های گوناگونی هستند نظیر هولدر هایی که دارای یک رینگ لایت هستند تا نور بهتری را در اختیار شما قرار دهند. اینگونه هولدرها برای این کار مناسب تر از سایر هولدرهای رومیزی هستند. شما می توانید نمونه های گوناگونی از این گونه هولدر ها را در فروشگاه اینترنتی تک خرید مشاهده نمایید.

هولدر مناسب معرفی محصول

هولدر مناسب معرفی محصول هولدری است که به شما کمک می کند که با استفاده از آن بتوانید به ساخت فیلم مناسب برای معرفی محصولات خود در فضای مجازی بپردازید و با استفاده از این محصول و خلاقیت خود فروش خود را چندین برابر کنید. در این بخش محصول خاصی مد نظر ما نمی باشد و تنها میخواهیم یک راهنمایی اولیه در اختیار شما قرار دهیم که میخواهید وارد این بازار جذاب شوید.

خیلی از افراد برای ساخت این گونه از فیلم‌ها می خواهند چهره آنها در داخل فیلم نمایش داده شود که معمولاً برای ساخت فیلم هایی که چهره شما در آن به نمایش در می آید شما نیاز به فضا سازی دارید.  منظور از فضا سازی ساخت و طراحی محیط فیلم برداری در راستای موضوع فیلم برداری است. مثلاً لوازمی که به کار شما مربوط می باشد را در اطراف خود قرار دهید و در زمان ضبط فیلم مورد نظر لوازم مربوطه هم در پس زمینه فیلم شما وجود داشته باشد. این کار باعث میشود تا مخاطب اعتماد بیشتری به شما کند و تاثیر کلام شما دوبرابر میشود.

برای ساخت این گونه از فیلم‌ها که معمولاً طولانی تر هستند شما باید یک متن آماده داشته باشید و یا این که اطلاعات کافی در مورد محصولی که می‌خواهید معرفی کنید داشته باشید تا بتوانید به کاربران خود آن محصول را به صورت کامل و دقیق معرفی کنید. برای تهیه این گونه از فیلم‌ها شما باید از هولدر های حرفه ای یا نیمه حرفه ای که قابلیت‌هایی مانند چرخش ۱۸۰ یا ۳۶۰ درجه دارند استفاده کنید.

همچنین برای ساخت یک فیلم مناسب باید یک نورپردازی مناسب داشته باشید که این عمل نورپردازی را هم نیز می توانید با استفاده از رینگ لایت های مناسب برای کار خود داشته باشید که این رینگ لایت ها هم به گونه های متفاوتی در بازار موجود می باشند و بستگی به نوع استفاده شما از قیمت های متفاوتی برخوردارند.

هولدر 360 درجه

هولدر 360 درجه هولدری است که می تواند به صورت یک دایره کامل موبایل خود را در آن بچرخانید تا به زاویه مناسب برای کار خود برسید که در ادامه به توضیحات بیشتری می پردازیم.

منظور از این که این هولدر ها را تهیه کنید این است که قسمتی که موبایل شما به آن متصل می شود باید این قابلیت را دارا باشد که بتواند به صورت یک دایره کامل بچرخد تا شما بتوانید در حالت های گوناگون چه به صورت عمودی و چه به صورت افقی فیلم برداری کنید که برای هر پلتفرمی یک مدل از فیلم برداری مناسب است.

مثلا مدلی برای ساخت محتوای ویدیویی برای یوتیوب مناسب است که موبایل شما به صورت افقی درون آن قرار بگیرد. ولی برای اینستاگرام مدلی مناسب است که به صورت عمودی فیلم برداری کنید پس منظور از هولدر با قابلیت چرخش 360 درجه این است که بتواند یک دایره کامل چرخش را در اختیار شما قرار دهد.

هولدر 180 درجه

هولدر 180 درجه قابلیت تغییر زاویه خود تا 180 درجه را دارد و در خیلی از موارد شما با خرید همچین هولدری نیاز خود را برطرف می کنید و نیازی به خرید هولدر های حرفه ای ندارید که در ادامه به توضیح مختصری در مورد آن میپردازیم تا کمی شما را با این مدل آشنا کنیم.

در خیلی از کار ها مانند ساخت فیلم از روی زمین و یا میز شما نیاز به هولدری دارید که بتواند به طور کامل چرخش داشته باشد تا بتوانید دوربین موبایل را به صورت کاملا عمود بر میز تنظیم کنید که برای این کار شما نیاز به هولدری دارید که قابلیت چرخش 180 درجه را دارا باشد که هولدر های حرفه ای هر دو حالت را معمولا پوشش می دهند. به این نکته دقت کنید که زمانی میتوانید بهترین فیلم را تولید کنید که بتوانید از زاویه مورد نظر اقدام به فیلم برداری کنید.

هولدر مناسب فیلم آموزشی

هولدر مناسب فیلم آموزشی هولدری است که تمام نیاز شما را بر اساس کاری که میخواهید انجام دهید برطرف کند. برای این کار یک محصول خاص مد نظر ما نمی باشد تنها می خواهیم مقداری اطلاعات اولیه برای استارت کار شما در این زمینه جذاب را به شما انتقال دهیم تا بتوانید در این خصوص کسب درآمد کنید.

یکی دیگر از محتوا هایی که به صورت فیلم تولید می‌شود ساخت فیلم های آموزشی است. این گونه از فیلم‌ها بر اساس نوع کاری که می خواهید انجام دهید متفاوت هستند مثلاً اگر شما می خواهید به آموزش برنامه هایی مانند فتوشاپ بپردازید معمولاً نیازی به این ندارید که از چهره خود فیلم بگیرید و تنها نیاز به فیلمبرداری از صفحه نمایش کامپیوتر خود دارید که این کار را می توانید به سادگی با نرم افزار هایی که به ضبط صفحه نمایش کامپیوتر شما می‌پردازند انجام دهید.

ولی اگر شما می خواهید به ساخت فیلم هایی مانند آرایش کردن چهره خود بپردازید و نیاز به این دارید که توضیحاتی در مورد آن داشته باشید باید از هولدر هایی استفاده کنید که بتوانند چهره شما را به صورت کامل پوشش دهند که باز هم بر اساس نوع آموزشی که می خواهید ارائه دهید باید هولدر مورد نیاز خود را تهیه کنید. بعنوان مثال اگر می خواهید تنها چهره شما در فیلم باشد از هولدر های خیلی ساده که بر روی میز قرار میگیرند می توانید استفاده کنید ولی اگر می خواهید به صورت تمام قد به فیلمبرداری بپردازید باید از هولدرهای حرفه ای که معمولاً بر روی زمین قرار می گیرند استفاده کنید.

در این قسمت هولدر مناسب برای ساخت فیلم های آموزشی و هولدر مناسب ساخت محتوا بازی و هولدر مناسب فیلم آموزشی و هولدر مناسب معرفی محصول برای موبیال را معرفی می کنیم

کلام آخر درباره هولدر مناسب برای ساخت فیلم آموزشی

یکی از بزرگترین مشکلاتی که همه کسانی که می‌خواهند وارد این بازار شوند با آن مواجه می شوند این است که نمی‌دانند چه هولدری مناسب کار آن ها است تا بتوانند آن را خریداری کنند. پس از این که شما مطالب بالا را مطالعه کردید به طور کلی اگر بخواهیم نتیجه بگیریم باید بگوییم شما قبل از اینکه اقدام به ساخت فیلمی کنید اول از همه باید به این توجه کنید که می خواهید به چه گونه به تولید محتوا بپردازید.

اگر می خواهید به تولید فیلم های کوتاه مانند آنباکسینگ بپردازید یا می خواهید به تولید فیلم های آموزشی که نیاز به نمایش چهره شما دارد بپردازید و بر اساس محیط و فضایی که می خواهید کار خود را در آنجا انجام دهید باید به خرید هولدر های گوناگون بپردازید.

به طور کلی هولدری برای شما مناسب و حرفه‌ای است که بتواند به طور کامل نیازهای شما را برطرف کند و حتماً نیاز به این ندارید که به خرید یک هولدر گران قیمت و حرفه ای بپردازید. هولدری برای شما مناسب است که کار شما را پوشش دهد. در آخر نکته‌ای که برای کسانی که می خواهند به تازگی وارد این بازار شوند باید بگویم این است که در ابتدا به هیچ عنوان اقدام به خرید محصولات خیلی حرفه ای و گران قیمت نکنید.

در ابتدا شما با لوازم ساده اقدام به تولید محتوا کنید و اگر بازخورد مناسبی مشاهده کردید و نتیجه مورد نظر خود را دریافت کردید اقدام به خرید محصولات حرفه‌ای تر کنید که دریافت نتیجه هم مقدار بسیار کمی به لوازم و تجهیزات شما بستگی دارد و مهمترین عامل در تولید محتوا به صورت فیلم و دریافت نتیجه خلاقیت شما در تولید محتوا است.

مشاهده انواع هولدر مناسب برای تولید محتوای ویدئویی ( کلیک کنید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید
وبلاگ