منوی اصلی

نحوه اتصال دانگل بلوتوث به ضبط پایونیر

نحوه اتصال دانگل بلوتوث به ضبط پایونیر یا فلش بلوتوث برای ضبط ماشین پایونیر یا نحوه اتصال بلوتوث به ضبط پایونیر را می توانید در این قسمت آموزش ببینید

در این مقاله میخوانید

نحوه اتصال دانگل بلوتوث به ضبط پایونیر

 

نحوه اتصال دانگل بلوتوث به ضبط پایونیر به چه صورت است؟ این سوال ممکن است برای خیلی از خریداران محصولات این شرکت نام آشنا پیش آمده باشد. ما در فروشگاه تک خرید با این سوال بسیار مواجه شده ایم و در این مطلب سعی داریم به این سوال به صورت کامل و دقیق پاسخ دهیم. پس با ما تا آخر این مطلب همراه باشید تا به پاسخ این سوال یعنی نحوه اتصال دانگل بلوتوث به ضبط پایونیر برسید.

 

یکی از راه‌های ارتباطی که امروزه خیلی کاربرد دارد بلوتوث می باشد. بلوتوث به شما این امکان را می‌دهد که به صورت بی سیم موبایل خود را به هر وسیله صوتی متصل نمایید و به سادگی موزیک و یا هر فایل دیگر صوتی و غیر صوتی را منتقل نمایید. امروزه انواع ضبط های پایونیر با قابلیت بلوتوث به بازار عرضه شده اند که این ضبط ها قادر هستند به سادگی به موبایل ها و یا تبلت ها متصل شوند و با استفاده از بلوتوث، موزیک های موجود بر روی موبایل شما را پخش نمایند.

 

حتی با استفاده از بلوتوثی که بر روی این ضبط صوت ها وجود دارد به سادگی می توانید به مکالمه بپردازید و به عبارتی بعنوان کارکیت هم میتوانید از آن استفاده کنید. کارکیت تکنولوژی است که در خودروها به شما این امکان را می‌دهد که موبایل خود را به خودرو متصل کنید و در زمان مکالمه صدای دریافت شده را از بلندگوهای خودرو بشنوید و به سادگی به مکالمه بپردازید و دیگر نیازی ندارید که حتما موبایل خود را در هنگام رانندگی در دستان خود بگیرید.

 

درباره کمپانی پایونیر

 

یکی از قدیمی ترین شرکت های تولید کننده لوازم صوتی و تصویری که امروزه همه ما با این شرکت آشنایی کامل داریم کمپانی پایونیر است. این کمپانی برای کسانی که در زمینه ضبط صوت های خودرو فعالیت دارند در رده شرکت های معتبر بازار می باشد. این شرکت اولین بار فعالیت خود را در سال ۱۹۳۸ در یک مغازه به عنوان تعمیرگاه رادیو و بلندگو در شهر توکیو شروع کرد. در آن زمان هیچ کس فکر نمی کرد که این شرکت زمانی به یکی از ابر شرکت های تولید کننده لوازم صوتی و تصویری تبدیل شود.

 

از جمله افتخارات شرکت پایونیر که می‌توان به آنها اشاره کرد در زمینه تولید تلویزیون‌های کابلی، دیسک های لیزری، نخستین نسل دی وی دی و دی وی دی پلیر های مخصوص خودرو، سوپرتیونر ها، نمایشگرهای پلاسما و نمایشگرهای پلاسما ارگانیک میباشد که توانسته تمامی این تکنولوژی ها را به خوبی به جهانیان بشناساند.

 

یکی از معروف ترین برند های تولید کننده ضبط صوت های خودرو شرکت پایونیر میباشد که از قدیم در این زمینه فعالیت داشته و توانسته است جایگاه خود را در زمینه تولید این محصول بسیار کاربردی تثبیت نماید. ضبط صوت های پایونیر معمولاً به عمر بالا و کیفیت صدای بسیار خوب معروف می باشند. خیلی از ما هنگامی که این ضبط صوت ها را خریداری می‌کنیم دوست نداریم که آنها را به سادگی تعویض کنیم و بسیاری از کاربران دوست دارند که این ضبط صوت ها را با پیشرفت تکنولوژی به روز کرده و از آنها استفاده کنند.

 

دانگل بلوتوث برای ضبط پایونیر

 

شاید خیلی از ما از ضبط صوت های قدیمی تولید شرکت پایونیر استفاده می کنیم و دوست داریم که قابلیت بلوتوث را به این ضبط صوت ها اضافه کنیم اما نحوه اتصال دانگل بلوتوث به ضبط پایونیر چیست؟ یکی از راه هایی که می توانید بلوتوث را به این ضبط صوت ها اضافه کنید استفاده از دانگل بلوتوث پایونیر و یا هر شرکت دیگری میباشد که چند سالی است وارد بازار شده اند.

 

این دانگل بلوتوث usb به شما این امکان را می‌دهد تا به سادگی سیگنال صدا را از طریق درگاه usb به ضبط خودرو خود منتقل کنید. دلیلی که این دانگل های usb بسیار محبوب شده‌اند این است که نیازی به شارژ ندارند و انرژی مورد نیاز خود را از طریق درگاه USB ضبط صوت دریافت میکنند و صدا را از طریق درگاه usb به ضبط خودرو شما منتقل می کنند. این کار باعث می شود کمترین میزان افت کیفیت را نیز داشته باشید. مشکلی که خیلی از ما با آن مواجه می‌شویم این است که این دانگل بر روی ضبط صوت ما به درستی عمل نمی کند.

 

دلایل کار نکردن دانگل بلوتوث usb در ضبط صوت

 

اولین دلیلی که برای کار نکردن دانگل بلوتوث می توان بیان کرد این است که متاسفانه عده‌ای از سودجویان ضبط های متفرقه را با نام شرکت پایونیر وارد بازار ایران نموده اند که باعث شده اعتماد کاربران به این برند کمی کاهش پیدا کند و کاربران اعتماد خود را به این برند از دست بدهند. این ضبط صوت ها دارای کیفیت پایینی بوده و خیلی از قابلیت ها را پشتیبانی نمی کنند و به عبارتی این ضبط صوت ها نمیتوانند این دانگل های بلوتوث usb را پشتیبانی کنند. 

 

دلیل دیگری هم که می‌توان بابت کار نکردن دانگل بلوتوث بیان کرد این است که شرکت پایونیر برای ضبط صوت های جدید خود قابلیت بلوتوث را قرار داده است و سیستم نرم افزار ضبط صوت های جدیدی که دارای بلوتوث نمی باشند به گونه ای طراحی شده اند که این فلش های بلوتوث را پشتیبانی نکنند. بر اساس تست هایی که ما در فروشگاه اینترنتی تک خرید انجام داده ایم بسیاری از دانگل های بلوتوث usb بر روی ضبط صوت های قدیمی شرکت پایونیر به خوبی عمل می‌کنند و متاسفانه بر روی ضبط صوت های جدید که فاقد بلوتوث می باشند این دانگل های بلوتوث عمل نمیکنند.

 

نحوه اتصال دانگل بلوتوث به ضبط پایونیر یا فلش بلوتوث برای ضبط ماشین پایونیر یا نحوه اتصال بلوتوث به ضبط پایونیر را می توانید در این قسمت آموزش ببینید

 

باید گفت در زمینه دانگل بلوتوث USB محصولاتی وارد بازار شده اند که نمیتوان به آن ها اعتماد 100 درصدی داشت و اعلام کرد که صد در صد بر روی تمامی ضبط صوت ها به خوبی عمل می کنند. این دانگل های بلوتوث usb نه تنها بر روی ضبط صوت های شرکت پایونیر بلکه ممکن است بر روی ضبط صوت های خیلی از شرکت های دیگر نیز به درستی عمل نکنند و این مشکل تنها مختص به ضبط صوت های شرکت پایونیر نمی باشد.

 

به دلیل آنکه این ضبط صوت ها بسیار محبوب می باشند و بسیاری از کاربران از ضبط صوت های این شرکت استفاده می کنند به دنبال دانگل بلوتوث هایی می باشند که بتوانند بر روی این ضبط صوت های بسیار با کیفیت استفاده کنند.

 

فلش بلوتوث برای ضبط ماشین پایونیر

 

دلیلی که این دانگل بلوتوث پایونیر که به صورت USB می باشند و یا هر دانگل دیگری بر روی ضبط صوت پایونیر شما به درستی عمل نمی کند این است که نرم افزاری که در داخل ضبط شما برای اجرای فایل ها و یا خواندن فلش مموری ها طراحی شده است نمی‌تواند این دانگل های بلوتوث را شناسایی کند و یا فایلی که برای اجرا در داخل این دانگل های usb وجود دارد با سیستم عامل ضبط صوت شما سازگاری ندارد.

 

اگر شما یکی از این دانگل بلوتوث پایونیر را به کامپیوتر خود متصل کنید متوجه می شوید که این دانگل ها دارای فضای بسیار کمی حافظه می باشند و در داخل این حافظه چند فایل صوتی با فرمت mp3 و یا wma وجود دارد که با شیوه خاصی در داخل این فلش های بلوتوث انتقال یافته اند که شما نمی توانید این فایل را پاک و یا اضافه کنید.

 

این فایل ها به گونه ای طراحی شده اند که در زمانی که به ضبط صوت شما متصل می‌شوند به صورت خودکار عمل نمایند و باعث ارتباط قسمت بلوتوث با ضبط صوت شما شوند. اگر ضبط صوت شما قادر به شناسایی این فایل نباشد دانگل بلوتوث به درستی عمل نمی کند و ضبط صوت نمیتواند فایل های صوتی شما را پخش نماید. در خیلی از موارد ضبط صوت شما این فایل را به درستی شناسایی نمی کند و در زمانی که شما فایل صوتی را پخش می نمایید با تاخیر پخش می شود.

 

این امر به نشانه این است که ضبط شما به طور کامل نتوانسته است این دانگل بلوتوث را شناسایی کند و اگر حساس نباشید می توانید به پخش موسیقی بپردازید. این دانگل های بلوتوث در بیشتر موارد دارای یک میکروفون نیز می باشند که در صورتی که به صورت کامل بر روی ضبط صوت شما این دانگل ها شناسایی شوند به شما این امکان را می دهند که با استفاده از این میکروفون به مکالمه نیز بپردازید.

 

به طور خلاصه تا زمانی که شما این دانگل ها را خریداری نکنید و یا از طریقی تهیه نکنید و بر روی ضبط صوت خود تست نکنید نمی توانید به این نتیجه برسید که این دانگل ها بر روی ضبط صوت شما عمل میکنند یا خیر و باید بگوییم که هیچ دانگل بلوتوث usb وارد بازار نشده است که بر روی تمامی محصولات موجود به طور کامل و دقیق عمل کند.

 

ارتباط بلوتوث از طریق موج FM

 

یکی از راه های دیگری که شما می توانید موبایل خود را از طریق بلوتوث به ضبط صوت خود چه پایونیر و یا هر برند دیگری متصل کنید استفاده از اف ام پلیر ها است. یکی از قدیمی ترین راه های ارتباطی برای اضافه کردن انواع ورودی به ضبط صوت ها می باشد که امروزه با ورود اف ام پلیر هایی که دارای بلوتوث میباشند این امکان برای شما فراهم شده است که بتوانید به سادگی گوشی موبایل خود را به ضبط صوت مورد نظر از طریق سیگنال بلوتوث متصل کنید.

 

برای ایجاد ارتباط بلوتوث از طریق موج FM تنها کافی است آن را در قسمت فندکی خودرو خود قرار دهید و پس از اتصال موبایل از طریق بلوتوث به fm player آن را به وسیله سیگنال های رادیویی با ضبط صوت خود تنظیم نمایید و به سادگی به صورت کاملاً بی سیم موبایل خود را به ضبط صوت خود متصل نمایید. اما در این ارتباط به دلیل آن که شما از امواج رادیویی استفاده میکنید کیفیت صدایی که انتقال می یابد نسبت به درگاه usb تا حدودی دچار کاهش و یا افت کیفیت میشود.

 

نحوه اتصال دانگل بلوتوث به ضبط پایونیر یا فلش بلوتوث برای ضبط ماشین پایونیر یا نحوه اتصال بلوتوث به ضبط پایونیر را می توانید در این قسمت آموزش ببینید

ارتباط بلوتوث به وسیله درگاه AUX

 

ارتباط بلوتوث به وسیله درگاه AUX یکی دیگر از راه های ارتباط برقرار کردن با انواع محصولات صوتی می باشد که در ادامه به توضیحات بیشتری میپردازیم. یکی دیگر از راه هایی که شما می توانید موبایل خود را از طریق بلوتوث به ضبط صوت پایونیر خود متصل کنید استفاده از دانگل های بلوتوثی است که از درگاه aux پشتیبانی می کنند.

 

 این دانگل های بلوتوث دارای خروجی صوتی به صورت درگاه 3.5 میلیمتری میباشند و برای ارتباط با ضبط صوت شما کافی است. این نوع دانگل بلوتوث ها را به وسیله فیش و یا یک کابل aux به ضبط صوت خود متصل کنید و پس از اتصال موبایل به دانگل بلوتوث به سادگی سیگنال صوتی را از طریق درگاه AUX به ضبط صوت خود انتقال دهید.

 

این راه به دلیل آنکه به وسیله درگاه aux انجام می شود بسیار قابل اطمینان تر بوده و می توان گفت به صورت ۱۰۰ درصد عمل می کند زیرا سیگنال صوتی از طریق درگاه aux انتقال می یابد و دیگر نیازی به شناسایی به وسیله ضبط صوت شما ندارد. در صورتی که حساس باشید باید عرض کنیم سیگنال صوتی که به وسیله درگاه AUX منتقل می شود ممکن است کمی کیفیت خود را از دست بدهد. این دانگل ها در انواع گوناگون در داخل بازار موجود می باشند که به صورت قابل شارژ و یا مستقیم می توانید آنها را خریداری کنید.

 

نحوه اتصال دانگل بلوتوث به ضبط پایونیر یا فلش بلوتوث برای ضبط ماشین پایونیر یا نحوه اتصال بلوتوث به ضبط پایونیر را می توانید در این قسمت آموزش ببینید

6 دیدگاه در “نحوه اتصال دانگل بلوتوث به ضبط پایونیر

 1. احمد خنجری گفت:

  با سلام
  هم دانگل هم پخش هردوشون مارک پایونرن متاسفانه کانتکت میشه ولی صدا نمیاد روی پخش غیر از مارک پایونر امتحان کردم کار کرد

  1. techkharid گفت:

   سلام ما داخل سایت و فیلم کلیه محصولات گفتیم که برندی که بر روی این مدل از بلوتوث ها مخصوصا پایونیر ثبت شده است به این معنی نیست که خود شرکت آن را تولید کرده است و تنها به این اسم وارد بازار شده است و دلیل این که بر روی ضبط شما کار نکرده است همین است.

 2. امیر گفت:

  سلام من مارک buku دارم روی ضبط پایونیر وصل میشه اما صدا نداره علت میشه بگید

  1. techkharid گفت:

   سلام با ضبط شما سازگاری نداره و کاری هم نمیشه کرد بیشتر ضبط های پایونیر به سختی بلوتوث USB را پشتیبانی می کنند باید مدل های دیگه رو تست کنید یا از مدل های AUX استفاده کنید

 3. فریبرز خداترس گفت:

  سلام من از همین دانگلهای توبازار تهیه کردم ب ضبط پایونیرم وصل میشه نمیخونه باگوشیم کانکته اما صداش در نمیاد حالا ضبط ماشینم aux هم داره نمیشه اونو از طریق سیم auxوصل کنم بنظرتون وصل میشه چون در پشت دانگل وای auxخورداره ضبط منم جاشو داره چ کنم ؟ بنظرتون وصل میشه ؟؟

  1. techkharid گفت:

   سلام اگر مدلی که خریداری کردین دارای درگاه AUX است این محصول کلا صدا را به صورت AUX انتقال میده و پورت USB آن فقط برای تامین برق محصول باید با همان پورت AUX دانگل به ضبط متصل کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید
وبلاگ