منوی اصلی

بهترین راهکار برای مراقبت از هدست بلوتوث

چطور عمر هدست بلوتوث خود را افزایش دهیم این سوالی است که برای خیلی از ما پیش می آید پس اگر از هدست خود خوب نگهداری می کنید این مقاله را نخوانید 😉

در این مقاله میخوانید

چطور عمر هدست بلوتوث خود را افزایش دهیم ؟

شاید برای خیلی از ما این سوال پیش آمده باشد که چطور عمر هدست بلوتوث خود را افزایش دهیم؟ با رعایت یکسری مسائل میتوانیم به خوبی عمر هدست بلوتوث خود را افزایش دهیم که ما در فروشگاه تک خرید تجربیات خود را در اختیار شما قرار می دهیم. دلیل این سوال این است که خیلی از ما با آن که در هنگام خرید حساسیت زیادی به خرج داده ایم باز هم در مدت زمان کوتاهی هدست بلوتوث مان دچار مشکل شده است و کیفیت اولیه خود را از دست داده که این مشکل چند دلیل اصلی دارد.

اول خرید محصول تقلبی و دوم عدم رعات اصول درست برای نگهداری از هدست که خیلی از ما آن ها را نمیدانیم و یا این که به آن توجه نمی کنیم. ما در تیم فروشگاه تک خرید تصمیم گرفتیم که به شما راهکارهایی ارائه دهیم تا بتوانید عمر هدست بلوتوث خود را افزایش دهید.

بعنوان مثال درباره اینکه چگونه باتری آن را شارژ کنید؟ و یا برای بیشتر شدن عمر بدنه هدست ها که معمولا پلاستیکی می باشند چه کار هایی را انجام دهیم؟ و یا این که برای آن که کیفیت اسپیکر های آن کم نشود چه کاری انجام دهیم؟ پس با ما همراه باشید تا درباره اینکه چطور عمر هدست بلوتوث خود را افزایش دهیم بپردازیم تا بهتر متوجه شوید که چطور عمر هدست بلوتوث خود را افزایش دهید.

چطور عمر باتری هدست بلوتوث را افزایش دهیم ؟

یکی از مهم ترین قسمت های تشکیل دهنده هدست های بلوتوث باتری آن ها می باشد که خیلی از شرکت ها برای جذب مشتریان خود بر روی این مورد بسیار تاکید می کنند که محصول آن ها می تواند تا چه مدت زمانی باتری خود را حفظ کند. معمولا در ابتدای خرید هدست بلوتوثی قدرت باتری بسیار زیاد است ولی بعد از کمی استفاده مشاهده خواهیم کرد که باتری دیگر همانند روز اول نیست و شارژ کافی برای انجام امور روزانه را ندارد. در اینگونه موارد میبایست به موارد ذیل دقت کنید.

اولین نکته ای که باید حتما برای اینکه چطور عمر هدست بلوتوث خود را افزایش دهیم به آن توجه کنید این است که محصول خریداری شده برای شارژ به چه میزان برق ورودی نیاز دارد و این مورد را در بسیاری از موارد حتی هدست های ارزان قیمت بر روی بسته بندی آن ها یا دفترچه راهنمای محصول ذکر می کنند. به عنوان مثال به برق ورودی 5 ولت 2 آمپر نیاز دارد و خیلی از ما به این مورد توجه نمی کنیم و هدست را با هر نوع شارژر موبایلی شارژ می کنیم.

رعایت نکردن این مورد باعث می شود که برق بیش از اندازه وارد هدست شود و باعث فشار آمدن به مدار شارژ و در نهایت باتری شما میشود. همین امر باعث میشود تا باتری شما به درستی شارژ نشود. پس حتما سعی کنید با همان آداپتوری که شرکت سازنده اعلام کرده هدست را شارژ کنید. در صورت عدم دسترسی به شارژر مورد نظر میتوانید برای یکبار از شارژر قوی تر استفاده کنید ولی شدیدا توصیه میکنیم تا با یک آداپتور استاندارد هدست خود را شارژ کنید.

مورد دیگری که باید در هنگام شارژ کردن هدست ها به آن توجه کنید این است که خیلی از محصولات در هنگام شارژ شدن هم امکان استفاده از آن ها وجود دارد و شما میتوانید در زمان شارژ از آن ها استفاده کنید. این کار بسیار غلط و خطرناک می باشد زیرا در بسیاری از موارد با تحت فشار قرار گرفتن باتری های لیتیوم که امروزه در تمامی محصولات از آن ها استفاده می شود ممکن است باتری دچار مشکل شود. در بدترین حالت ممکن است که باتری دچار حریق و آسیب رسیدن به شما شود و در بهترین حالت عمر باتری شما به شدت کاهش پیدا می کند. پس به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید.

نکته بعدی در مورد باتری ها این است همیشه سعی کنید زمانی که میزان شارژ هدست حدود 20 یا 30 در صد است آن را شارژ کنید. برای فهمیدن این مورد یک راهکار بسیار ساده وجود دارد. امروزه با استفاده از بلوتوث ورژن 5 در بیشتر هدست ها و همچنین موبایل ها این امکان وجود دارد که در منوی بلوتوث موبایل خود میزان شارژ هدست یا هر محصول دیگری را مشاهده کنید. در خیلی از موارد عدد نشان داده شده تقریبی می باشد ولی با استفاده از این قابلیت میتوانید از میزان شارژ مطلع شوید و باتری هدست خود را شارژ کنید.

نکته آخر در مورد شارژ هدست بلوتوثی این است که حتما از کابل های شارژ استاندارد استفاده کنید و با کابلی هدست را شارژ کنید که مطمئن هستید سالم است زیرا در خیلی از موارد با آن که کابل را به محصول متصل میکنید و چراغ شارژ آن روشن میشود برق را به درستی به محصول انتقال نمی دهد و باعث بالا رفتن مدت زمان شارژ می شود.همین امر سبب میشود تا استهلاک باتری بالا رود و به آن آسیب برسد. پس میتوانید برای اطمینان از سالم بودن کابل آن را با یک موبایل تست کنید و یا از کابلی که اطمینان دارید سالم است استفاده کنید.

چطور عمر باتری هدست بلوتوث را افزایش دهیم

اگر به موارد گفته شده در بالا توجه کنید متوجه می شوید که چطور عمر باتری هدست بلوتوث را افزایش دهیم و تا حدود زیادی مشکلات شما در این مورد برطرف می شود. اگر میخواهید در مورد شارژ کردن باتری موبایل خود هم اطلاعاتی بدست بیاورید پیشنهاد میدهیم مقاله مهمترین روش عملی صحیح شارژ کردن باتری موبایل را مطالعه کنید.

چطور عمر بدنه هدست خود را افزایش دهیم ؟

چطور عمر بدنه هدست را افزایش دهیم ؟ این سوالی است که برای خیلی از ما پیش می آید مخصوصا زمانی که یک هدست بلوتوث برای کودک خود خریداری کرده ایم و با آن که تمام سعی خود را کرده ایم تا یک محصول با کیفیت را خریداری کنیم باز بعد از مدت زمان کوتاهی هدست دچار شکستگی شده و دیگر به خوبی بر روی سر قرار نمی گیرد.

برای اینکه بتوانید عمر بدنه هدست را افزایش دهید اولین نکته این است که حتما قبل از قراردادن هدست بر روی سر اندازه آن را متناسب با سر خود تنظیم کنید. این قابلیت در تمامی هدست ها وجود دارد. از فشار آوردن بیش از حد هدست بر روی سر خود جلوگیری کنید زیرا این کار علاوه بر فشار آوردن به هدست، باعث خراب شدن خارهای تنظیم سایز هدست هم می شود. رعایت این اصول، ابتدایی ترین راهکار برای جلوگیری از وارد آمدن آسیب به بدنه هدست میباشد.

نکته بعدی در مورد هدست های موجود در بازار این است که با آن که شما یک هدست گران قیمت و اورجینال را خریداری میکنید باز ساختار بیرونی آن ها از پلاستیک می باشد و در نهایت در داخل آن ها برای انعطاف پذیری بیشتر از فلز استفاده می کنند. در تمامی موارد با شکستن پلاستیک خارجی دیگر هدست همانند روز اول خود کارایی ندارد. پس هنگام استفاده حتما اطمینان پیدا کنید که هدست تحت فشار نباشد.

اگر به موارد گفته شده توجه کنید متوجه می شوید که چطور عمر بدنه هدست خود را زیاد کنیم و تا حدود زیادی مشکلات شما در این مورد برطرف می شود.

چطور عمر اسپیکر های هدست بلوتوث را افزایش دهیم ؟

یکی دیگر از مشکلات در مورد این نوع محصولات اسپیکر های آن ها می باشد. زیرا در خیلی از موارد کیفیت صدای خود را از دست می دهند و برای ما این سوال پیش می آید که چطور عمر اسپیکر های هدست بلوتوث را افزایش دهیم؟ برای حل این مشکل بهترین کار استفاده درست از محصول است که در ادامه به آن میپردازیم.

اول از همه باید بدانید که اسپیکر های هدست ها هم بر اساس کیفیت محصول و برند دارای کیفیت های گوناگون می باشند ولی ساختار همه آن ها به یک صورت است و دارای یک آهن ربا و سیم پیچ می باشند. اسپیکر ها در هدست ها بیشترین استهلاک را دارند و هر چه بیشتر به آن ها فشار بیاورید عمر آن ها کمتر می شود. برای آن که عمر اسپیکر ها بیشتر شود پیشنهاد می کنیم در بیشتر موارد میزان صدای هدست را بین 80 تا نهایتا 90 درصد قرار دهید و زیاد بر روی بیشترین حد صدا یا همان 100 درصد تاکید نکنید.

تنظیم صدا بر روی 100 درصد در تمام مدت زمان استفاده علاوه بر این که باعث بالا رفتن استهلاک اسپیکر ها می شود بر روی برد اصلی هدست و همچنین باتری ها فشار وارد می کند و باعث می شود تا عمر اسپیکر های شما تا حدودی کاهش پیدا کند. پس سعی کنید تا حد امکان موسیقی را با صدای ملایم گوش دهید و همیشه تا حداکثر صدا را زیاد نکنید. این کار همچنین باعث می شود تا فشار کمتری به پرده گوش شما وارد شود و آسیب های ناشی بر اثر گوش دادن به موسیقی با صدای بلند را کاهش می دهد.

چطور عمر اسپیکر های هدست بلوتوث را افزایش دهیم

اگر به موارد گفته شده توجه کنید متوجه می شوید که چطور عمر اسپیکر های هدست بلوتوث را زیاد کنیم و تا حدود زیادی مشکلات شما در این مورد برطرف می شود.

نتیجه گیری

در آخر اگر میخواهید عمر محصولی که خریداری میکنید بیشتر شود بهتر است از آن طبق موارد گفته شده استفاده کنید و حواستان به شارژ باتری و آداپتور مورد نظر باشد تا عمر باتری کاهش پیدا نکند. همچنین به صورت صحیح سایز هدست را تنظیم کنید تا از شکسته شدن آن جلو گیری کنید. همچنین برای بالا بردن عمر اسپیکرها بهتر است به صورت مداوم صدای آن را بر روی حالت حداکثر قرار ندهید.

امیدواریم توانسته باشیم مواردی مهم و کاربردی را در زمینه نگهداری هدست ها به شما گفته باشیم. خوشحال میشویم تا تجربیات خود را در زمینه نگهداری از هدست ها با ما در پایین همین مقاله به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید
وبلاگ