منوی اصلی

محبوب ترین لوازم جانبی موبایل در داخل خودرو

محبوب ترین لوازم جانبی موبایل در خودرو

در این مقاله میخوانید

محبوب ترین لوازم جانبی موبایل در خودرو

در این مقاله، برخی از محبوب ترین لوازم جانبی موبایل در داخل خودرو را معرفی خواهیم کرد. این گجت ها می توانند تجربه رانندگی شما را بهبود بخشند و ایمنی شما را در جاده افزایش دهند همچنین در ادامه با به بررسی تعدادی از این گجت ها می پردازیم تا شما بهتر با این محصولات آشنا شوید پس با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

نگهدارنده موبایل خودرو

نگهدارنده موبایل خودرو یکی از ضروری ترین گجت های موبایل برای خودرو است. این گجت به شما کمک می کند تا تلفن همراه خود را در یک مکان ایمن و ثابت نگه دارید، تا بتوانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید و کارهایی مانند پاسخ به تماس ها، پخش موسیقی و استفاده از مسیر یاب ها را انجام دهید. این هولدر ها در انواع گوناگونی تولید می شوند که بر اساس نوع مکانی که میخواهید هولدر را به آن متصل کنید مانند داشبر خودرو و یا نوع نگهداشتن موبایل با یک دیگر متفاوت می باشند.

نگهدارنده موبایل خودرو

شارژر موبایل

شارژر موبایل دیگر گجت ضروری برای خودرو است. این گجت به شما کمک می کند تا تلفن همراه خود را در حین رانندگی شارژ کنید، تا بتوانید همیشه از آن استفاده کنید. امروزه این گجت ها با بالاتر رفتن سرعت شارژ موبایل ها پیشرفت کرده اند و میتوانید آن ها را بر اساس نوع استفاده خود خریداری نمایید که یکی از موارد تفاوت قیمت آن ها نوع شارژ کردن موبایل به وسیله آن ها است به عنوان مثال می توانند از قابلیت پاور دلیولی نیز پشتیبانی کنند که به عنوان نمونه شارژر فندکی خودرو الدینیو مدل c1 که در داخل سایت موجود است از تمامی قابلیت های شارژ پشتیبانی میکند.

دستگاه پخش کننده رسانه

دستگاه پخش کننده رسانه دستگاهی است که به شما امکان می دهد موسیقی، فیلم و برنامه های تلویزیونی را در خودرو پخش کنید. این دستگاه ها می توانند تجربه رانندگی شما را سرگرم کننده تر کنند و می توانند به شما کمک کنند تا در جاده آرامش خود را حفظ کنید.

امروزه بسیاری از برند های بزرگ خودرو سازی اقدام به نصب مانیتور در پشت سندلی های جلو کرده اند تا سرنشینان بتوانند از آن ها استفاده کنند به عنوان مثال میتوانید از این مانیتور ها برای پخش برنامه های کودک برای کودکان خود بپردازید و یا برای دیدن تلویزیون از آن ها استفاده کنید و یا امروزه دارای درگاه های ورودی استاندارد مانند HDMI و یا دیسپلی پورت می باشند که میتوانید کنسول های بازی را هم در مواردی به آن ها متصل کنید و به بازی کنبد.

البته برای اتصال کنسول های بازی باید از محصولاتی مانند اینورتر استفاده کنید که برق خودرو را به برق شهری تبدیل می کنند و یا در بسیاری از خودرو های مسافرتی مانند کمپر ها پریز های برق شهری به صورت پیشفرض در داخل خودرو وجود دارند.

رادار تشخیص سرعت

رادار تشخیص سرعت دستگاهی است که می تواند سرعت خودرو را تشخیص دهد و به شما هشدار دهد اگر بیش از حد سرعت مجاز رانندگی کنید. این دستگاه می تواند به شما کمک کند تا از جریمه شدن توسط پلیس جلوگیری کنید و می تواند ایمنی شما را در جاده افزایش دهد. امروزه از تکنولوژی های مانند GPS برای این بخش استفاده می کنند و مانند خودرو های قدیمی از سیستم های خودرو مانند عقربه های سرعت سنج استفاده نمی کنند تا بسیار دقیق تر بتواند سرعت شما را محاسبه کند.

ردیاب GPS

ردیاب GPS دستگاهی است که می تواند موقعیت مکانی خودرو شما را ردیابی کند. این دستگاه می تواند برای اهداف مختلفی استفاده شود، مانند ردیابی خودروی خود در صورت سرقت، ردیابی فرزندان یا کارکنان شما و ناوبری در جاده که امروزه در تمامی خودرو ها به صورت استاندارد وجود دارد و دیگر نیازی نیست که برای مسیریابی از موبایل خود در خودرو استفاده کنید که همین امر باعث بالاتر رفتن عمر موبایل ها می شود فشار زیادی را از رو آن ها بر میدارد.

خطرات استفاده از گجت های موبایل در خودرو

دوربین خودرو

دوربین خودرو دستگاهی است که می تواند تصاویر و فیلم های جاده را ضبط کند. این دستگاه می تواند برای اهداف مختلفی استفاده شود، مانند ثبت حوادث جاده ای، مستندسازی رانندگی خود و نظارت بر کودکان یا حیوانات خانگی شما در خودرو. امروزه یکی از ملاک های پلیس در بسیاری از کشور ها در خصوص تصادف های رانندگی بررسی فیلم این دوربین ها می باشد که امروزه حتی می توانند در صورت نیاز تصاویر را با بهترین کیفیت ها مانند 4K برای شما ضبط کنند.

اینها تنها برخی از محبوب ترین گجت های موبایل برای خودرو هستند. با توجه به نیازها و بودجه خود، می توانید گجت های مناسبی را برای خود پیدا کنید. گجت های موبایل می توانند تجربه رانندگی شما را بسیار لذت بخش تر و راحت تر کنند و ایمنی شما را در جاده افزایش دهند.

مزایای استفاده از گجت های موبایل در خودرو

گجت های موبایل می توانند مزایای زیادی برای رانندگان داشته باشند که در ادامه به این موضوع میپردازیم مانند:

  • سهولت دسترسی به تلفن همراه

نگهدارنده موبایل خودرو می تواند تلفن همراه شما را در یک مکان ایمن و ثابت نگه دارند، تا بتوانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید و کارهایی مانند پاسخ به تماس ها، پخش موسیقی و استفاده از نقشه ها را انجام دهید. این می تواند باعث شود تا بدون نیاز به نگاه کردن به تلفن همراه خود، بتوانید تمرکز خود را روی جاده حفظ کنید که باز بهتر است در صورتی که میخواهید به مکالمه های طولانی مدت بپردازید در یک مکان امن توقف کنید و سپس به مکالمه بپردازید.

  • شارژ تلفن همراه

شارژر های موبایل می توانند تلفن همراه شما را در حین رانندگی شارژ کنند، تا بتوانید همیشه از آن استفاده کنید. این می تواند باعث شود تا نگران تمام شدن باتری تلفن همراه خود نباشید و بتوانید به راحتی از آن برای ناوبری، پخش موسیقی و تماس استفاده کنید.

 همچنین در بسیاری از خودرو های لوکس امروزی در داخل خودرو قسمتی را برای شارژ موبایل قرار داده اند مانند استفاده از پد های شارژ وایرلس در بخش داشبرد خودرو و یا سایر قسمت ها و شما دیگر نیازی به این گجت ها ندارید.

شارژر موبایل

  • سرگرمی

دستگاه های پخش کننده رسانه می توانند موسیقی، فیلم و برنامه های تلویزیونی را در خودرو پخش کنند. این می تواند تجربه رانندگی شما را سرگرم کننده تر کند و می تواند به شما کمک کند تا در جاده آرام بمانید و یا در هنگام مسافرت فرزندان خود را به وسیله آن ها سرگرم کنید تا بتوانید بدون نگرانی از جانب فرزندان خود به دلیل مسافت های طولانی به رانندگی بپردازید.

  • ایمنی

رادار تشخیص سرعت، ردیاب GPS و دوربین خودرو می تواند به شما کمک کند تا از حوادث جاده ای جلوگیری کنید و ایمنی خود و دیگران را در جاده افزایش دهید و حتی در بسیاری از کشور ها با اتصال این بخش از خودرو ها به پلیس و یا سیستم اورژانس کشور توانسته اند میزان مرگ و میر های جاده ای را تا حدود زیای کاهش دهند و از حواد جاده ای جلوگیری کنند.

خطرات استفاده از گجت های موبایل در خودرو

با این حال، استفاده از گجت های موبایل در خودرو می تواند خطرناک باشد. طبق آمار های جهانی رانندگانی که هنگام رانندگی از تلفن همراه خود استفاده می کنند، 23 برابر بیشتر از رانندگانی که از تلفن همراه خود استفاده نمی کنند، در معرض خطر تصادف هستند.

اگر قصد دارید در حین رانندگی از تلفن همراه خود استفاده کنید، باید از تلفن همراه خود به صورت ایمن استفاده کنید. این بدان معناست که بهترین راه و کم خطر ترین کار برای مکالمه در هنگام رانندگی استفاده از هندزفری ها می باشد و یا از کارکیت های خودرو برای مکالمه استفاده کنید با این حال همان گونه که گفته شد حدودا 23 درصد از تمرکز رانندگان کاهش پیدا میکند و این درصد در صورت نگاه کردن به موبایل بسیار بیشتر می شود.

در آخر اگر میخواهید به خرید این محصولات بپردازید خوشحال می شویم که از محصولات موجود بر روی سایت دیدن نمایید و اگر محصولی را میشناسید که میتواند در داخل خودرو کاربردی باشد با ما در قسمت کامنت ها به اشتراک بگذارید تا در صورت نیاز آن را با بهترین قیمت و کیفیت برای شما موجود نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید
وبلاگ